Po weekendzie młodzież wraca do treningów
Młodzież | 4 stycznia 2018

Już w najbliższy poniedziałek znów zrobi się gwarno w naszym Klubie. O d tego dnia bowiem wszystkie drużyny wznawiają zajęcia treningowe w zimowym okresie przygotowawczym.

Po weekendzie  na murawę STO Areny jako pierwsi wybiegną  juniorzy starsi, młodziki z rocznika 2006  i oczywiście seniorzy. We wtorek na naszym boisku pojawią się  juniorzy młodsi i trampkarze starsi.

Wyjątek od poniedziałkowej treningowej inauguracji stanowią zawodnicy z roczników od 2004 do 2007. Ci trenują już od drugiego dnia stycznia, bowiem wtedy rozpoczął się rok szkolny, co dla piłkarzy, uczących się w naszej Szkole Mistrzostwa Sportowego „Nobilito” oznaczało powrót do zajęć. Nie straszny im zatem wiatr, śnieg, czy deszcz, bo wszystkie te „atrakcje” pogodowe w tym krótkim czasie doświadczyli na własnej skórze. Na aurę jednak nie ma co narzekać, bowiem jak na styczeń warunki do treningu są dobre.

Zawodnicy z młodszych roczników również wznowili już zajęcia. Orliki i żaki trenują w salach gimnastycznych -  SMS Nobilito, gimnazjum nr 9 i ZS nr 5 przy ulicy św. Barbary. Młodzi adepci piłki nożnej z Akademii Przedszkolaka również koncentrują się na zajęciach w salach gimnastycznych.

Od 13 stycznia młodzież Skry rozpocznie gry kontrolne. Tego dnia Skra 07’ zmierzy się ze Śląskiem Świętochłowice oraz Rozwojem Katowice. Skra 06’ podejmie Pogoń Zduńską Wolę. Dzień później Skra 08’ również na „Lorecie” rozegra test mecz z Widokiem Skierniewice. Z kolei podopieczni trenera Rycharskiego gry kontrolne rozpoczną 20 stycznie. W pierwszym sparingu w Tychach Skra zagra z miejscowym Tyskim Sportem.

Wszyscy trenerzy dopięli już kalendarz sparingów jak i turniejów, w których startować będą piłkarze z najmłodszych roczników.