Pracowity weekend żaków z rocznika 2011
Młodzież | 5 grudnia 2017

W sobotę 15 młodych piłkarzy wybrało się do Mikołowa, gdzie nasz Klub wystawił do rywalizacji dwie drużyny. Rywalami Skry były dwa zespoły gospodarzy – AKS Mikołów, a także Rozwój Katowice, Forteca Świerklany, Football Project Jasienica i Czarni Sosnowiec. Rozgrywki toczyły się systemem każdy z każdym, bez oficjalnej klasyfikacji końcowej.

Skra „I” Częstochowa wygrała wszystkie ze swoich siedmiu spotkań, natomiast Skra „II” zanotowała cztery zwycięstwa, dwa remisy oraz przegraną w bratobójczym pojedynku z kolegami ze Skry. Na koniec turnieju każdy z uczestników otrzymał słodki upominek i pamiątkowy medal.

Barwy Klubu reprezentowali:

1. Binkiewicz Mikołaj,
  2. Burzyński Franek,
  3. Glapiński Olaf,
  4. Jasiński Adam,
  5. Kania Iwo,
  6. Mak Krystian,
  7. Maligłówka Mikołaj,
  8. Myśliwiec Kuba,
  9. Pietraszek Igor,
  10. Radwan Szymon,
  11. Rusek Tymon,
  12. Sojda Patryk,
  13. Szewczyk Kacper,
  14. Wawrzkiewicz Bartek
  15. Włodarek Filip.

Dzień później w północnym kierunku Polski i nieco bliżej na turniej udała się kolejna grupa naszych najmłodszych żaków. Pod opieką trenera Pikonia zawodnicy z rocznika 2011 udali się do Ostrów nad Okszą na zaproszenie miejscowego „Naprzodu”. Tam zespół  wystąpił w Pierwszym Turnieju Mikołajkowym „Sparing-Day”.
Podczas zawodów drużyna rozegrała  siedem spotkao rywalizując z drużyną gospodarzy oraz UKS Sokół Wręczyca, Ajaksem Częstochowa, Orłem Kiedrzyn i Okszą Łobodno. Rywalizacja przysporzyła wielu emocji licznie zgromadzonej widowni, a większośd spotkao była bardzo wyrównana. Podczas turnieju organizatorzy zapewnili uczestnikom turnieju wielu atrakcji, które skutecznie umilały czas młodym adeptom futbolu w oczekiwaniu na kolejne spotkania. Po zakooczeniu rywalizacji każdy z uczestników otrzymał drobny upominek od obecnego na turnieju Św. Mikołaja.

W turnieju wystąpili:

1. Góralczyk Adam