Pierwsze punkty trampkarzy w I lidze
Młodzież | 22 października 2017

12 kolejek ligowych w tym sezonie potrzebowali trampkarze starsi, aby zapunktować w I lidze wojewódzkiej. W niedzielny poranek Skra pokonała Górnik Zabrze 2 – 1. Za ciosem poszedł nasz drugi zespół i pokonała w derbowym pojedynku Stradom Częstochowa 9 – 3. W sobotę trampkarze młodsi po zaciętym spotkaniu ulegli liderowi rozgrywek, drużynie GKS Katowice 2 – 6

Pięciu wyróżniających się zawodników z rocznika 2003 odgórną decyzją Zarządu zostało przesuniętych do  rozgrywek o mistrzostwo II ligi wojewódzkiej juniora młodszego. Tym samym pierwszoligowi trampkarze zostali pozbawieni kluczowych i najważniejszych ogniw drużyny, co przedłożyło się na słabsze wyniki w I lidze. Nasz zespół mimo to starał się w każdym meczu walczyć o ligowe punkty i na nagrodę w postaci zwycięstwa czekał aż do dzisiejszego poranka. Skra pokonała Górnik Zabrze 2 – 1.

Po zakończonym spotkaniu pierwszego zespołu z rocznika 2003, na murawę STO Areny wbiegli zawodnicy tworzący drugi zespół Skry w tej kategorii wiekowej. Skra dość gładko pokonała w derbowym pojedynku Stradom Częstochowa 9 – 3.

W sobotę z kolei swój ligowy mecz rozegrali trampkarze młodsi. Skra gościła lidera rozgrywek i mimo dość wysokiej porażki, przez większość spotkania nie ustępowała rywalowi. Niestety, słabsza postawa bramkarzy naszej drużyny i kilkuminutowe rozkojarzenie kosztowało utratę trzech goli w krótkim odstępie czasu i w efekcie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem przyjezdnych.

Wkrótce więcej informacji o spotkaniach.

Trampkarz młodszy C2 – rocznik 2004 – II liga wojewódzka
Skra  Częstochowa  - GKS Katowice 2 - 6