Zwycięstwo juniorów w czwartym test meczu
Młodzież | 6 sierpnia 2017

Po porażce z Orłem Kiedrzyn kolejnym sparing partnerem naszej drużyny z rocznika 1999/00 był zespół Płomienia Czarny Las. Nasza młodzież okazała się lepsza od seniorów „A” klasowego Płomienia i pokonała rywala na jego terenie 2 – 0.

Choć rywal miał dużą przewagę fizyczną to nasz młody zespół potrafili nawiązać z nim rywalizację na tej płaszczyźnie. Skrzaki wygrali kilka indywidualnych pojedynków jeden na jeden. Zarówno gospodarze, jak i nasz zespół stworzyli kilka sytuacji podbramkowych. Nasza drużyna wykorzystała dwie. Pierwszy gol padł po akcji Polaka, który otworzył drogę do bramki Piątkowskiemu. Mateusz zagrał mocno piłkę wzdłuż linii bramkowej, a nabiegający defensor gospodarzy interweniując wpakował ją do bramki.
Drugi gol to zespołowa akcja naszej drużyna, w efekcie której po kilka dokładnych podaniach, Napieraj podaje prostopadle do Matyi a ten następnie do zamykającego akcję Piątkowskiego i Mateusz bez problemu trafia do siatki rywali.

Zdaniem trenera – Tomasz Szymczak:

„Cieszę się przede wszystkim że zagraliśmy konsekwentnie z tyłu i nie straciliśmy bramki Nasza  gra ofensywna również było dobrej jakości, choć mogliśmy zrobić jeszcze nie co więcej w ataku.”

Płomień Czarny Las – Skra Częstochowa 0:2(0:2)
sobota, 05.08.2017 godz.: 15.30

Skład:

A.Kowalczyk – zawodnik testowany, zawodnik testowany, F. Krząpa, O. Janus, K. Wierus, S. Rogala, E. Napieraj, M. Piątkowski, P. Pakuła (50’zawodnik testowany), M. Polak (18’J.Matyja)

Gole zdobywali:

12’ 0:1 samobójcza as. M.Piątkowski