Kolejna „nowa twarz” w sztabie szkoleniowym…
I Zespół | 24 czerwca 2014

Wczoraj poznaliśmy nowego trenera „Skrzaków”, którym został Piotr Mrozek. Były szkoleniowiec m.in. Polonii Bytom zastąpił na tym stanowisku Jana Wosia, który przez trzy ostatnie sezony opiekował się Skrą na poziomie trzecioligowym.

Dzisiaj natomiast poznaliśmy pełny sztab szkoleniowy Skry, który według uznania dobierał sobie nowy szkoleniowiec. Obok 40-letniego szkoleniowca na ławce rezerwowych będzie zasiadał także Jakub Dziółka. 33-latek do tej pory był czynnym piłkarzem, który w swoim piłkarskim „CV” może pochwalić się występami w Ekstraklasowej, Polonii Bytom czy innych zespołach ze Śląska – GKS-ie Katowice oraz Zagłębiu Sosnowiec. Przez ostatni rok był grającym trenerem w zespole z Myszkowa, który zajął piąte miejsce w częstochowskiej „okręgówce”.

Trenerem bramkarzy nie będzie natomiast już Grzegorz Żmija. Obecnie  trwają rozmowy z kandydatami zaproponowanymi przez trenera Mrozka na tę funkcję sztabu szkoleniowego . Nie wykluczone, że obsadę tego stanowiska poznamy dopiero tuż przed pierwszym treningiem.
Niezmienna pozostaje natomiast funkcja kierownika pierwszego zespołu w Skrze Częstochowa, którą będzie nadal pełnił Piotr Bański.

Zawodnicy Skry do treningów wrócą w poniedziałek, 30 czerwca, a pierwszy mecz towarzyski zagrają niespełna tydzień po urlopach. Poniżej przedstawiamy aktualny harmonogram meczów towarzyskich. Najprawdopodobniej ulegnie on zmianie ze względu na 2-3 dodatkowe spotkania.

Harmonogram meczów towarzyskich:

5 lipca – Górnik Wesoła