Gra jeszcze nie jest skończona
I Zespół | 13 maja 2019

W II lidze część rozstrzygnięć już zapadła, ale ostatnia kolejka dostarczy nam odpowiedzi na kilka pytań: kto awansuje obok Radomiaka i Olimpii Grudziądz? Kto dołączy do spadkowiczów z Katowic i Chorzowa? Kto zgarnie premie z Pro Junior System?

Swoje trzy grosze do rozgrywki o utrzymanie będzie miała okazję wtrącić także Skra. W ostatniej kolejce nasz zespół zagra w Tarnobrzegu z Siarką, która chcąc się uratować musi szukać punktów.

W ostatnich meczach toczy się także rywalizacja o ..pieniądze. Klasyfikacja Pro Junior System prowadzona przez PZNP gwarantuje zespołom premie za promowania młodych piłkarzy. Do podziału w II lidze jest 4 mln złotych! To dużo, bo za pierwsze miejsce w klasyfikacji nagroda wynosi 1,1 mln złotych (czyli w przybliżeniu budżet Skry). Na taką premię nasz klub szans nie ma, ale może otrzymać 500 tysięcy. W tej chwili Skra w klasyfikacji jest na 5 miejscu (to jednak nieoficjalne „klubowe” wyliczenia, na stronie PZPN na razie prezentowana jest tabela z błędami), to gwarantuje nagrodę w wysokości 400 tys.

fotogaleria z meczu - autor Arek Rek - www.ks-skra.pl - [ZOBACZ]

Tu wróćmy do meczu z Siarką – zespół z Tarnobrzega jest w PJS system wyżej od Skry, ale jeśliby spadł z ligi to oczywiście nie jest w klasyfikacji liczony i nie bierze udziału w podziale pieniędzy (to samo dotyczy Ruchu u Rozwoju, które uzbierały więcej punktów PJS od nas, ale z ligi spadają). Jest więc jeszcze o co grać, przy okazji jest się też czym chwalić i szczycić. Bo Skra nie tylko w lidze się utrzymała, ale potrafiła to zrobić bez wielkich pieniędzy i dając szanse gry młodzieżowcom w tym swoim wychowankom. Dobrze, że docenia się to choć w Warszawie... .