Zwycięstwo na pożegnanie z kibicami
I Zespół | 11 maja 2019

Ostatni mecz w tym sezonie na stadionie przy Loretańskiej był udany dla Skry. Nasz zespół pokonał Pogoń Siedlce.

Nasi piłkarze już tradycyjnie oddali na początku inicjatywę rywalom, ale tym razem szybko wykorzystali okazję do kontrataku. Już w 9 minucie po szybkiej akcji i strzale głową Dawida Niedbały było 1:0.

Kilka minut później Dawid znów strzelał głową, ale tym razem obok bramki. W 22. minucie piłkę obrońcy odebrał Damian Nowak, strzelił z woleja, ale też niecelnie.

W drużynie z Siedlec grało w sobotnim meczu kilku młodych zawodników i nasi piłkarze starali się wykorzystać niedoświadczenie i brak zgrania rywali. W 36 minucie kolejna kontra Skra zakończyła się bramką. Krzysztof Napora zagrał w pole karne płaską piłkę, Damian Nowak ją przepuścił, a Piotr Nocoń spokojnie skierował do bramki.

Skra kontrolowała grę do przerwy  o czy może świadczyć fakt, że rywale nie oddali ani jednego celnego strzału.

fotogaleria z meczu - autor Arek Rek - www.ks-skra.pl - [ZOBACZ]

Po przerwie Skra znów oddała rywalam inicjatywę, ale tym razem siedlczanie potrafili to wykorzystać. W 55. min Mikołaj Biegański próbował wybić piłkę spod nóg napastnika Pogoni, ale skończyło się na faulu i rzucie karnym, którego wykorzystał Adam Mesjasz.

Potem grający ambitnie goście naciskali i kilka razy zagrozili bramce Skry, ale wynik nie uległ zmianie.Warto podkreślić, że w 90 minucie na boisko wszedł wychowanej Skry - Radosław Gołębiowski dla którego było to debiut w II lidze.

Przed Skrą jeszczy tylko jeden mecz, za tydzień na wyjeździe zmierzy się z Siarką Tarnobrzeg. Bez względu na wynik tego meczu Skra pozostaje w II lidze co trzeba uznać za duży sukces, tym bardziej, że utrzymać nie zdołał się Ruch Chorzów, spada także Rozwój Katowice i dwa zespoły z trójki ROW Rybnik, Siarka Tarnobrzeg i Olimpia Elbląg.

fotogaleria z meczu - autor Arek Rek - www.ks-skra.pl - [ZOBACZ]

Skra – Pogoń Siedlce 2:1 (2:0)

Bramki:

1:0 (9.) Dawid Niedbała (głową) asysta Krzysztof Napora

2:0 Piotr Nocoń (36.) asysta Krzysztof Napora

2:1 Adam Mesjasz (55.) z karnego

Skra:

Biegański ż – Gerega (64. Kieca), Błaszkiewicz ż, Holik, Obuchowski – Napora (90. Gołębiewski), Zalewski, Olejnik, Niedbała (46. Marek) - Nocoń (79. Poprawa) – Nowak

Pogoń Siedlce:

Burta – Krawczyk (85. Bochnak), Margol, Mesjasz, Łydkowski ż (60. Olszewski ż) – Brągiel (71. Wichtowski), Wiktoruk ż, Marciniec, Pociecha (60. Rycki) - Zając - Walków

komplet wyników tabela 2 liga PZPN zawodnicy KS Skra - statystyki raport z meczu

..