Ostatni mecz sezonu na "Lorecie": Skra – Pogoń Siedlce
I Zespół | 9 maja 2019

W sobotę o godz. 17 na stadionie przy ul. Loretańskiej odbędzie się ostatni mecz sezonu 2018/2019. Skra zagra z Pogonią Siedlce.

Historyczny, pierwszy po kilkudziesięciu latach sezon Skry na szczeblu centralnym dobiega końca. Przed nami jeszcze tyko dwa mecze. W sobotę o godz. 17 ostatni raz w trwających rozgrywkach nasi seniorzy zaprezentują się na „Lorecie” (za tydzień zagrają w Tarnbrzegu z Siarką).

Rywal jest silny, bo przecież Pogoń Siedlce jeszcze w poprzednim sezonie grała w I lidze (spadała po przegranych barażach z Garbarnią Kraków).  W tej chwili Pogoń zajmuje szóste miejsce w tabeli i nie ma już szans na awans. Siedlczanie zaprzepaścili je jesienią gdy grali słabo, wiosną spisują się znakomicie. Z jedenastu meczów Pogoń wygrała siedem i cztery zremisowała, zdobyła 25 punktów mając bilans bramek 24:9. To najlepszy bilans na wiosnę w całej II lidze! Skra wiosną zdobyła 12 punktów, ale przypomnijmy, że w pierwszej rundzie nasz zespół wygrał w Siedlcach 1:0.

Ostatnie wyniki zespołu z Siedlec pokazują, że choć drużyna ma już pewne miejsce w górnej części tabeli, to na pewno meczu w Częstochowie nie potraktuje ulgowo. Zapowiada się na ciekawe, otwarte spotkanie, które może przynieść sporo emocji. Zapraszam!