Widzew przegrywa z Olimpią. Ależ emocje w walce o awans…
I Zespół | 8 maja 2019

Wiele wskazuje na to, że w przyszłym sezonie ponownie będziemy się emocjonować pojedynkami z Widzewem. W rozegranym awansem meczu łodzianie przegrali w środę 1:2 Olimpią Grudziądz i chociaż szans na awans do I ligi definitywnie nie stracili, to mocno je ograniczyli.

Rywalizacja o awans i utrzymanie w II lidze lada moment dobiegnie końca. Do rozegrania pozostały jeszcze tylko dwie kolejki. Skrzacy w sobotę 11 maja (godz. 17) powalczą na Lorecie z Pogonią Siedlce, a na zakończenie debiutanckiego sezonu w Tarnobrzegu z Siarką.

Widzew swój mecz z ostatniej kolejki rozegrał już dzisiaj (w środę 8 maja) i nie dostarczył swoim fanom powodów do zadowolenia. Po 9 remisach z rzędu w minioną sobotę wreszcie wygrał (3:0 z Ruchem Chorzów), a teraz w obecności ponad 16 tysięcy kibiców doznał porażki z Olimpią Grudziądz. Porażki, która oznaczać może utratę nadziei na awans. Łodzianie „wypadli” z pierwszej trójki, a mają przed sobą trudny wyjazd do Bełchatowa.

Kto w takim razie wygra wyścig o I ligę? Szampany szykują już w Radomiu. Druga obecnie Olimpia ma jeszcze przed sobą mecz z trzecią Elaną. Czwarty Widzew zagra z GKS-em. Emocji będzie z pewnością aż za dużo.