Komplet zwycięstw juniorów młodszych, starsi przegrali w Jastrzębiu
I Zespół | 6 maja 2019

Trzy zwycięstwa odniosły nasze zespoły rywalizujące w kategorii junior młodszy B1.  Wysoko i to jakby nie jest niespodzianką , wygrywali nasi zawodnicy w III lidze wojewódzkiej i w klasie okręgowej. Super niespodziankę sprawili podopieczni trenera Siudy w Katowicach. W meczu z GKS Katowice, wiceliderem tabeli , nasz zespół w pełni zaprezentował  swoje i pewnie zgarnął trzy punkty.
W kiepskich nastrojach z Jastrzębia Zdrój w niedzielne popołudnie wracali juniorzy starsi.  Ekipa trenera Szymczaka minimalnie uległa miejscowemu GKS 1962. Co gorsze, zwycięskiego gola gospodarze zdobyli w doliczonym czasie gry.

.

A  1 - I liga wojewódzka juniorów starszych r. 2000/2001
GKS 1962 Jastrzębie Zdrój  - Skra Częstochowa  2 - 1

niedziela  05.05.2019, godz.: 11.00
Jastrzębie ul.  Kościelna

Z Erykiem Napierajem, ale bez liderów zespołu Rogali i Gołębiowskiego do Jastrzębia pojechali nasi juniorzy. Mimo tego, sam mecz przebiegał pod dyktando naszego zespołu. W pierwszej połowie gospodarze dorównywali kroku naszym zawodnikom, ale po przerwie przewaga  podopiecznych trenera Szymczaka była już znacznie widoczna. Paradoksalnie, mimo lepszej gry i optycznej przewagi to rywale zdobyli dwa gole. Najpierw, w 53 minucie gry rozpędzony napastnik Jastrzębia wpadł w interweniującego Kowalczyka a sędzia  ku zdumieniu naszych zawodników, którzy spodziewali się rzutu wolnego wskazał na wapno ! Do wyrównania doprowadził dopiero w 79 minucie gry Patryk Pakuła, choć już wcześniej „Skrzaki” mieli okazję do wyrównania.  W ostatniej akcji meczu , po stałym fragmencie gry miejscowi strzałem głową pokonali naszego bramkarza i cieszyli się ze zwycięstwa.

KS Skra:

Kowalczyk  – Podolski, Napieraj, Kapkowski, Rudzki  -  Matyja, Cierpiał , Wychowaniec, Przygodzki (85’ Zjawiony) – Niedźwiedź ,  Malinowski  (63’ Pakuła)

Sosnowiec, ul. Siwka 2

Po zeszłotygodniowej porażce w Sosnowcu, podopieczni trenera Siudy wysoko i pewnie pokonali wicelidera tabeli . Nie obyło się jednak bez roszad w składzie. Na środek obrony powrócił Nurek, Na pozycje 11 – Krupa, do środka zszedł Żabik, który wraz ze Słaboszem stworzyli duet środkowych pomocników. Czy te przetasowania czy inny czynnik miał pozytywny wpływ na postawę zespołu tego nie wiemy. Widomym jest jednak fakt, iż podopieczni trenera Siudy rozegrali bardzo dobre spotkanie. Przeważali nad silnym fizycznie rywalem szybkością,  pomysłem na grę i skutecznością.  Wynik otworzył w 34 minucie Marcel Nurek, ale na przerwę nasi zawodnicy schodzili również z bagażem jednego gola.
Po przerwie na 2 - 1 wyprowadził zespół celnym strzałem Kampski, który wykorzystał dogranie Żabika. Dział dokończyli w końcowych minutach gry Krupa i Jańczyk.W efekcie końcowym pokonali wicelidera rozgrywek na jego terenie aż 4 – 1.
Na pochwałę zasługuje cały zespół. Warto też odnotować powrót do zespołu Jańczyka, debiut Kubasa i Wrzalika  (r.2004)

KS Skra:

Hajda  – Błędowski, Rydz, Nurek, Płatek (46’ Cheliński) – Szymczyk  (83’ Wrzalik) – Weżgowiec (60’ Jańczyk), Żabik, Słabosz (75’ Mendrela) , Krupa – Kempski (90’ Kubas)

MOSiR Skra Częstochowa, ul. Loretańska 20

Na „Loretę” przyjechał wicelider III ligi wojewódzkiej, który po trzech kolejkach na koncie w ligowej miał komplet punktów, podobnie jak nasz zespół. Rywalizacja , szczególnie do przerwy miała jednostronny przebieg. Już od 4 minuty po golu Kacpra Kierata podopieczni trenera Bańskiego objęli prowadzenie, które powiększali z każdą minutą. Do przerwy nasz zespół zdobył łącznie sześć goli.
W drugiej połowie mecz się wyrównał, choć ton rywalizacji nadal nadawali nasi zawodnicy, którzy jeszcze dwukrotnie wpisali się na listę strzelców.

KS Skra:

Pędzioch – Włodarczyk,  Jóźwiak,  Załucki – Mendrela, Kempa – Hampel,  Załęski, Kierat  -  Matyja , Rumin

niedziela 05.05.2019, godz.: 10.00

Od pierwszej do ostatniej minuty meczu młodzi zawodnicy Skry kontrolowali przebieg wydarzeń i dokumentowali swoją przewagę golami. Zaczął już w 2 minucie Marcel Mroczka, a zakończył w 90 Mateusz Kubas.