Na górze i dole tabeli walka do końca
I Zespół | 6 maja 2019

Czego jak czego, ale emocji w II lidze nie brakuje. W górze tabeli przeżywają je kibice Widzewa, Elany, Radomiaka, GKS-u Bełchatów i także Olimpii Grudziądz. Te drużyny mogą ciągle marzyć o awansie. Nerwowo zrobiło się w Radomiu – po remisie w Siedlcach z Pogonią, Radomiak pozostaje liderem, ale jak będzie 18 maja, trudno powiedzieć. Odetchnęli nieco w Łodzi, Widzew po dziesięciu kolejnych remisach wreszcie wygrała (3:0 z Ruchem) i nadal liczy się w grze o pierwsze trzy miejsca. Łodzianie wiele będą wiedzieć już w środę 8 maja. Zagrają wtedy awansem u siebie spotkanie z ostatniej kolejki z Olimpią Grudziądz. Jeśli stracą punkty będą raczej musieli zapomnieć o I lidze, jeśli wygrają w sobotę czekać ich będzie mecz o wszystko w Bełchatowie.

W dole tabeli emocji też nie brakuje choć sytuacja wydaje się bardziej klarowna. Wygląda na to, że ligę opuszczą trzy śląskie kluby! O ile w przypadku Rozwoju i ROW-u nie jest to wielkim zaskoczeniem, to kolejny pod rząd spadek Ruchu Chorzów jest prawdziwą katastrofą dla 14-krotnych mistrzów Polski. Teoretycznie Ruch ma jeszcze jednak szanse na utrzymanie, tyle że musiałby wygrać oba swoje spotkania i liczyć na potknięcia rywali. Czy można oczekiwać, że chorzowianie nagle się przebudzą, skoro wiosną grają bardzo słabo.

Śląskie kluby słabo radzą sobie zresztą także w wyższych ligach, ciągle niepewny utrzymanie w I lidze jest GKS Katowice, z ekstraklasy spadło już Zagłębie Sosnowiec. Biorąc pod uwagę postawę Rakowa i Skry, Częstochowa powoli wyrasta na piłkarskiego lidera w regionie!

My w najbliższej kolejce zagramy ostatni raz z tym sezonie na „Lorecie”. Rywalem Skry będzie silna Pogoń Siedlce, która jako jeden z niewielu zespołów od kilku kolejek nie bije się już ani o awans, nie drży także przed spadkiem. Siedlczanie jednak nie odpuszczają i punktują w każdym meczu. Wiosną zdobyli 22 punkt i są najlepszą drużyną w tej rundzie.

Mecz w sobotę o godz. 17. Już dziś zapraszamy, bo kolejne piłkarskie emocje dopiero w sierpniu.