Na finiszu II-ligowego sezonu łatwych meczów nie będzie
I Zespół | 22 kwietnia 2019

Do zakończenia rozgrywek II ligi pozostało pięć kolejek, a naszą drużynę czeka seria bardzo trudnych i trudnych meczów. Pierwszy już w najbliższą środę, w Toruniu z walczącą o awans Elaną. Kolejny, w sobotę 27 kwietnia, na Lorecie z Widzewem.

W minioną sobotę skrzacy, niestety, nie zdobyli punktów (przegrali 0:2 z Resovią Rzeszów) i wciąż nie mogą być pewni utrzymania. Konsekwencją porażki jest spadek z 9 na 11 miejsce w tabeli. Ważne jednak, że rywale ze strefy spadkowej wciąż mają poważne starty. Ostatni w tabeli Rozwój Katowice 12 punktów, a Błękitni Stargard, Gryf Wejherowo i ROW Rybnik po 9.

Biorąc pod uwagę, że do zakończenia rozgrywek pozostało pięć kolejek, wydaje się, że nasz zespół sięgnie po potrzebne do utrzymania punkty. Łatwo jednak nie będzie, co pokazał choćby mecz z Resovią. Trener Paweł Ściebura zwracał na to uwagę na konferencji prasowej po sobotnim spotkaniu.

- W tej lidze jeszcze wszystko może się wydarzyć, natomiast ja w tym tygodniu słyszałem mnóstwo opinii, że mamy już pewne utrzymanie. Że teraz możemy już coś kombinować, grać swobodnie, na luzie – mówił trener Ściebura. - Chciałby to wszystko odciąć od zespołu. Nie jesteśmy drużyną, która samymi umiejętnościami zdominuje ligę, tak jak niektórzy sądzą. Aby osiągnąć cel jaki sobie zakładaliśmy, w tym miesiącu, który pozostał do zakończenia rozgrywek musimy bardzo mocno pracować.

Trener wie co mówi. Na finiszu rozgrywek poprzeczka będzie powieszona naprawdę wysoko. W środę nasz zespół czeka pojedynek z rywalem ze ścisłej czołówki (Elana zajmuje piąte miejsce w tabeli i wciąż ma realne szanse na awans), w sobotę na Lorecie zagramy z Widzewem, który wciąż mysi walczyć o I ligę. Potem będzie wyjazd do Błękitnych Stargard, mecz u siebie z bardzo dobrze grającą wiosną Pogonią Siedlce i na zakończenie w Tarnobrzegu z Siarką (obecnie tuż nad strefą spadkową).

Na razie, czekając na dobre wieści z Torunia, zapraszamy na sobotni pojedynek z Widzewem. Początek o godz. 12. Bilety już w przedsprzedaży.