Sześć kolejek do końca sezonu. Emocje rosną
I Zespół | 14 kwietnia 2019

W II lidze zarówno rywalizacja o awans jak i utrzymanie jest niezwykle ciekawa, a na sześć kolejek przed końcem sezonu trudno powiedzieć jak się zakończy.

Skra w sobotę podzieliła się punktami z ROW-em.  Remis w Rybniku jest o tyle cenny, że utrzymujemy przewagę punktową nad ROW-em i kilkoma innymi zespołami z dołu tabeli. Na sześć meczów przed końcem sezonu mamy dziesięć punktów przewagi nad strefą spadkową.

W 28. kolejce warto zwrócić uwagę na Olimpię Elbląg, która po wielu miesiącach okupowania miejsca w strefie spadkowej „wyrwała się ponad kreskę”. To efekt zwycięstwa w Katowicach nad Rozwojem i remisu w zaległym spotkaniu z Widzewem. Łodzianie zremisowali w środę z Olimpią, zremisowali także w niedzielę u siebie z Pogonią Siedlce. Nowy trener – Jacek Paszulewicz, na razie niewiele zmienił. Na szczęście dla łodzian inni kandydaci do awansu też na wiosnę grają przeciętnie i w czołówce utrzymuje się status quo.

Trzeba powiedzieć, że w dole tabeli za to dzieje się wiele, na szczęście dzięki skutecznej grze naszej drużyny możemy patrzeć na to z pewnym dystansem.

W strefie spadkowej znalazła się Siarka Tarnobrzeg, którzy przegrała 2:4 w Toruniu (Elana ciągle ma spore szanse na awans). W najciekawszym meczu zespołów z dołu tabeli Gryf Wejherowo pokonał 3:2 Ruch Chorzów. Dla „niebieskich” to ciężki cios, który może oznaczać katastrofę jaką byłby spadek do III ligi. Trzeba też zwrócić uwagę na trudną sytuację zespołów ze Śląska, na dziś w ostatniej czwórce są Ruch, Rozwój i ROW!

Nasz najbliższy rywal – Resovia Rzeszów (stadion przy Loretańskiej, sobota godz. 16) zaprezentował się z bardzo dobrej strony, bo pokonał 1:0 lidera z Radomia.

ROW 1964 Rybnik Skra Częstochowa 0:0
Górnik Łęczna Błękitni Stargard 1:1