Przed meczem w Rybniku. Utrzymanie coraz bliżej, ale punkty wciąż potrzebne...
I Zespół | 12 kwietnia 2019

Wygrywając dwa ostatnie mecze nasi piłkarze zrobili milowy krok w kierunku utrzymania w II lidze. Jeżeli w sobotę zdobyliby trzy punkty w Rybniku, zakończenia rozgrywek mogliby oczekiwać z dużym spokojem.

Skrzacy grają wiosną w kratkę, lepsze występy przeplatają słabszymi, ale prezentują się na tyle dobrze, aby po 27 kolejkach zajmować bezpieczne, ósme miejsce w tabeli. W sześciu wiosenny meczach nasza drużyna zdobyła 10 punktów i nad najlepszym zespołem ze strefy spadkowej (Ruch Chorzów) ma 10 punktów przewagi. Zajmująca 17 miejsce Olimpia Elbląg ma punktów 27 i jeden mecz zaległy (z Siarką Tarnobrzeg), a tuż nad strefą spodkową, z takim samym dorobkiem jak Ruch jest nasz sobotni rywal.

Rybniczanie są w trudnym położeniu, ale od razu trzeba dodać, że wiosną spisują się naprawdę dobrze. Z sześciu meczów przegrali tylko jeden (w pierwszej kolejce 0:1 z Elaną Toruń), a potem regularnie zdobywali punkty. Grając na wyjazdach potrafili zremisować dwójką liderów – Radomiakiem (0:0) i Widzewem (1:1) oraz świetnie  prezentującą się wiosną Pogonią Siedlce (2:2). Poza tym ROW pokonał Błękitnych Stargard i podzielił się punktami z Siarką Tarnobrzeg. To solidny zespół, z którym trzeba się liczyć i nasz sztab szkoleniowy dobrze o tym wie. Zresztą wszyscy przekonaliśmy się o tym oglądając wrześniowy pojedynek obu drużyn na Lorcie zakończony bezbramkowym remisem.

ROW ma potencjał i grając na swoim stadionie będzie rywalem bardzo groźnym. Będzie też podwójnie zmotywowany, bo wygrywając odrobi 3 z 10 punktów starty do naszego zespołu i być może umocni swoją pozycję powyżej strefy spadkowej. Ale skrzacy też mają o co walczyć. Ewentualna wygrana byłaby kolejnym milowym krokiem w kierunku utrzymania. Inna sprawa, że bardzo cenny będzie także remis, który pozwoli zachować przewagę nad niektórymi zespołami spod kreski. W weekend zagrają one między sobą. Gryf Wejherowo z Ruchem Chorzów, a Rozwój Katowice z Olimpią Elbląg.

Mecz ROW Rybnik – Skra Częstochowa w sobotę 13 kwietnia o godz. 16.