Przewaga nad strefą spadkową topnieje
I Zespół | 25 marca 2019

Nasza II-ligowa drużyna przegrała w sobotę 2:4 ze Zniczem Pruszków i ten wynik znalazł swoje odzwierciedlenie w tabeli. Skra spadła na 10 miejsce, a większość drużyn zza jej pleców odrobiła część start.

W 25. kolejce punktowała czwórka zespołów, które znajdują się w  strefie spadkowej. Siarka Tarnobrzeg ograła 3:0 Błękitnych Stargard, Olimpia Elbląg wywalczyła cenny remis na trudnym terenie w Bełchatowie,  ROW Rybnik grając na wyjeździe odebrał punkt Pogoni Siedlce, a Rozwój Katowice zremisował w derbach Śląska z Ruchem Chorzów. Piętnasty w tabeli Rozwój ma wciąż sporą – 6-punktową stratę do skrzaków, a zespoły z miejsc 16-18 jeszcze większą. Trzeba jednak przypomnieć, że wszystkie mają też do rozegrania zaległe mecze. Olimpia dwa, a Siarka i ROW po jednym.

fotogaleria z meczu - ZOBACZ

Skrzaków wyprzedził Znicz, który dzięki zdobytym w sobotę punktom awansował na ósme miejsce. Nasza drużyna jest obecnie na 10. pozycji, a za tydzień zagra na wyjeździe z siódmą Stalą Stalowa Wola. Do zakończenia rozgrywek pozostało dziewięć kolejek i miejmy nadzieję, że skrzacy wywalczą w nich wystarczającą do utrzymania ilość punktów.

Wyniki 25 kolejki:

Olimpia Grudziądz - Górnik Łęczna 6:1