W sobotę gramy w Katowicach. Trudny mecz z Rozwojem
I Zespół | 14 marca 2019

Po zimowej przerwie nasza drużyna rozegrała dwa mecze na Lorecie, a w sobotę pierwszy raz powalczy na wyjeździe. Zmierzy się z Rozwojem Katowice, zespołem aktualnie niżej nitowany, ale bardzo groźnym.

Jak groźnym, w pierwszej wiosennej kolejce przekonali się piłkarze Siarki Tarnobrzeg, którzy wyjechali z Katowic z bagażem 6 goli. Rozwój rozbił rywala, już do przerwy prowadząc 4:0. Zasygnalizował, że wiosną trzeba będzie się z nim liczyć i choć przed tygodniem przegrał w Radomiu z Radomiakiem (0:2), to tutaj nic się nie zmienia.

Katowiczanie bardzo starannie przygotowywali się do walki o utrzymanie. Sięgnęli też po wzmocnienia. Z GKS-u Katowice trafiło do Rozwoju trzech piłkarzy. Konrad Andrzejczak strzelił Siarce jednego gola, Sławomir Musiolik dwa, a Kamil Kurowski wszedł na boisko z ławki rezerwowych i także zebrał dobre recenzje. Trener Marek Koniarek po spotkaniu z drużyną z Tarnobrzegu miał wiele powodów do zadowolenia. Po występie w Radomiu mniej, ale rywal był o wiele silniejszy, a jego piłkarze i tak rozegrali niezły mecz i postawili się aktualnemu liderowi.

Warto dodać, że w Katowicach odważnie stawiają na młodzież. W bramce Rozwoju stoi 17-letni Bartosz Neugebauer. Gra także rówieśnik Neugebauera Sebastian Olszewski, 18-latkowie Oliwier Lazar i Dawid Kamiński.

Skrzaków czeka w Katowicach trudna przeprawa. Pojadą tam jednak podbudowani ostatnim, jakże ważnym zwycięstwem nad Olimpią Elbląg. Sobotni sukces nie przyszedł, łatwo, ale ważne są punkty, które pozwoliły naszej drużynie pozostać w środku ligowej tabeli. Równie cenne jest to, że podopiecznym Pawła Ściebury udało się szybko pozbierać po zupełnie nieudanym otwarciu wiosny i porażce 0:4 z Olimpią Grudziądz. Nasi piłkarze udowodnili wszystkim, że grając na Lorecie potrafią być groźni.

Po ostatnim występie powiało optymizmem. Teraz czekamy na dobry mecz w Katowicach i kolejną zdobycz, która przybliży skrzaków do zrealizowania celu jakim jest utrzymanie w II lidze.

Początek sobotniego meczu z Rozwojem o godz. 15.