Mikołaj Biegański jedzie na turniej Elite Round
I Zespół | 14 marca 2019

Bramkarz Skry, Mikołaj Biegański otrzymał kolejne powołanie do kadry narodowej U17. Trener reprezentacji Polski do lat 17 Przemysław Małecki ogłosił listę zawodników powołanych na zgrupowanie w Glasgow oraz turniej Elite Round eliminacji mistrzostw Europy.

Polacy zmierzą się z Rosją (20.03, Glasgow), Portugalią (23.03, Grenock) oraz Szkocją (26.03, Glasgow).

Tradycyjnie już w kadrze znalazł się nasz bramkarz – Mikołaj Biegański. Oznacza to jednak nieobecność Mikołaja na najbliższym meczu z Rozwojem w Katowicach. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu na wiosnę w bramce Skry stanął Łukasz Krzczuk. Po porażce 0:4 z Olimpią Grudziądz zastąpił go właśnie Mikołaj, który w meczu z Olimpią Elbląg zaprezentował się z dobrej strony. Na sobotnie spotkanie trenerzy będą jednak wybierać pomiędzy Krzczukiem i Mateuszem Kosem, który ma szansę zadebiutować w bramce naszej drużyny w oficjalnym meczu.

Lista powołanych zawodników:

Mikołaj Biegański (Skra Częstochowa), Nicola Zalewski (AS Roma), Michał Rakoczy (Cracovia), Jan Biegański (GKS Tychy), Jakub Górski (Korona Kielce), Jakub Kamiński (Lech Poznań), Filip Marchwiński (Lech Poznań), Jakub Niewiadomski (Lech Poznań), Łukasz Szramowski (Lech Poznań), Filip Szymczak (Lech Poznań), Filip Dymerski (Lechia Gdańsk), Nikodem Niski (Legia Warszawa),   Łukasz Bejger (Manchester United), Kacper Kozłowski (Pogoń Szczecin), Hubert Turski (Pogoń Szczecin), Marcel Wędrychowski (Pogoń Szczecin), Jakub Iskra (SPAL 2013), Patryk Peda (SPAL 2013), Hubert Idasiak (SSC Napoli), Daniel Dudziński (Zagłębie Lubin),Kacper Bieszczad (Zagłębie Lubin).