Będzie się działo. Pierwsza kolejka zapowiedzią ciekawej wiosny
I Zespół | 3 marca 2019

Niestety, pierwsza ligowa kolejka po zimowej przerwie nie ułożyła się dla Skrzy korzystnie. Nie dość, że nasza drużyna gładko przegrała z Olimpią Grudziądz, to jeszcze zwycięstwa odniosły trzy zespoły zajmujące miejsca za plecami skrzaków.

Nasi piłkarze otworzyli zmagania meczem ze spadkowiczem, który jesienią nie błyszczał. Wydawało się, że Olimpia to rywal w zasięgu Skry, ale rzeczywistość okazała się bolesna. Grudziądzanie, którzy przed startem rozgrywek solidnie się wzmocnili i zapowiadali, że będą walczyć o awans pokazali, że mają atuty. Jednym z nich był pochodzący z Portugalii Tiago Alves, który strzelił jednego gola, a dwa kolejne wypracował. Nasz zespół grał ambitnie i na pewno zasłużył choćby na honorowego gola, ale skończyło się na porażce do zera.

Porażce, która niestety ma swoje konsekwencje. Skrzacy stracili bowiem część z przewagi jaką mieli po 21 kolejkach rozegranych w 2018 roku. W dodatku starty odrobiły zespoły, z którymi nasi piłkarze zagrają w dwóch najbliższych kolejkach. Olimpia Elbląg (z tą drużyną zagramy na Lorecie już w najbliższą sobotę o godz. 12) była czerwoną latarnią, a zdobyła się na zwycięstwo nad wiceliderem tabeli – Radomiakiem Radom. Z kolei Rozwój Katowice, z którym zagramy na wyjeździe za dwa tygodnie rozbił 6:0 Siarkę Tarnobrzeg. Ważny mecz ze Zniczem Pruszków wygrała też Pogoń Siedlce.

Pierwsza wiosenna kolejka przyniosła ciekawe rozstrzygnięcia. Skrzacy popełnili falstart, ale miejmy nadzieję, że szybko wrócą do dyspozycji z jesieni, kiedy w siedmiu kolejnych meczach nie doznali porażki.

Wyniki 22 kolejki:

Skra Częstochowa - Olimpia Grudziądz 0:4