Wracają II-ligowe emocje. W sobotę gramy na Lorecie z Olimpią Grudziądz
I Zespół | 28 lutego 2019

W sobotę rozpoczynamy drugą część naszej II-ligowej przygody. Pierwszym rywalem naszej drużyny będzie siódmy zespół tabeli – spadkowicz z I ligi, Olimpia Grudziądz.

Skra ma za sobą udany finisz jesieni, dzięki któremu zajmuje dobrą 9. pozycję w tabeli. 28 punktów to dorobek dający podstawy do optymizmu i względny spokój przed rewanżami. Nasi piłkarze  nie będą musieli grać pod taką presją jak na początku sezonu. Teraz można mówić o pewnym komforcie. Ten komfort byłby jeszcze większy, gdyby w sobotę udało się pokonać drużynę z Grudziądza i kontynuować rozpoczętą 20 października (1:0 z Błękitnymi Stargard) serię siedmiu meczów bez porażki.

Skrzacy nieraz udowodnili, że na Lorecie potrafią być bardzo groźni, ale w pojedynku ze spadkowiczem z I ligi o punkty nie będzie łatwo. Olimpia to drużyna, która ma swoje ambicje, a dotychczasowy dorobek na pewno jej nie zadowala. Wiosną piłkarze z Elbląga będą chcieli powalczyć o coś więcej. Walka o awans, o którym wspominano przed sezonem też wykluczona nie jest. Zajmująca obecnie trzecie miejsce Elana Toruń ma 5 punktów więcej.

Na podstawie wyników meczów sparingowych o sile drużyny z Grudziądza trudno coś jednoznacznie powiedzieć. Olimpia pokonała Chemika Bydgoszcz 3-1, Unię Janikowo 5-0 i Lechię Gdańsk 3:1. Potem przegrała z Chojniczanką Chojnice 1-2, Bytovią Bytów 1-3 i Elaną Toruń 1-2, a w ostatnim sparingu ograła 4:1 Bałtyk Gdynia. Ten ostatni wynik uzyskany z zespołem z czołówki III ligi może sugerować, że nasz sobotni rywal na finiszu przygotowań jest w dobrej dyspozycji. Ale jak jest w rzeczywistości okaże się już w sobotę.

Drużynie z Grudziądza skrzacy mają się za co rewanżować. W pierwszej rundzie przegrali wyjazdowy mecz 0:4, kontynuując serię niepowodzeń. Potem jeszcze ulegli w Elblągu Olimpii, a tydzień później nastąpiło odbicie w pojedynku z Rozwojem Katowice. Od tego momentu nasz zespół krok po kroku odbudowywał swoją pozycję i po grudniowym zwycięstwie nad GKS-em Bełchatów awansował na dziewiątą pozycję, na której spędził zimową przerwę.

Na starcie wiosennej części rozgrywek skrzacy dwa razy z rzędu wystąpią w roli gospodarzy. W najbliższą sobotę (początek meczu o godz. 13.30) zagrają z Olimpią Grudziądz, a w 23 kolejce z zamykająca aktualnie tabelę Olimpią Elbląg.