Mamy nowego młodzieżowca
I Zespół | 8 lutego 2019

20-letni Paweł Kaczmarczyk został zawodnikiem Skry na nadchodzącą runde.

Zmiany w kadrze Skry w przerwie zimowej są niewielkie. Po odejściu Macieja Buławskiego, trzeba było jednak poszukać wzmocnienia w grupie młodzieżowców.

W kadrze są co prawda Mikołaj Biegański i Adrian Błaszkiewicz oraz Michał Kieca, ale skoro w każdym meczu musi grać dwóch zawodników młodzieżowych to ich grupa musi być liczniejsza. Dlatego najpierw sięgnięto po własnych wychowanków, z wypożyczenia do Polonii Poraj wrócił Dominik Marek, po kontuzji z pierwszym zespołem trenuje też Sebastian Rogala oraz kilku innych młodych graczy.

Skra testowała także w styczniu trzech młodzieżowców z ligowym doświadczeniem. Ostatecznie umowę z klubem podpisał Paweł Kaczmarczyk, który ma za sobą grę w I lidze w barwach GKS-u Tychy i ostatnio w Wigrach Suwałki. 20-latek jest piłkarzem Jagielloni Białystok i do Skry został wypożyczony na nadchodząca rundę.

- W II lidze jeszcze nie grałem, ale na pewno łatwo nie będzie – mówi nam nowy piłkarz Skry. – Po to tu jestem jednak, żeby na tej pozycji młodzieżowca pomóc drużynie.

Paweł jest prawonożnym pomocnikiem, ale grać może i na prawym i na lewym skrzydle. - Decyzję podejmuje trener, ja jestem od tego, żeby realizować powierzone mi zadania – dodaje.

Paweł pochodzi z Kolna do domu ma więc z Częstochowy daleki, ale jak mówi to nie ma większego znaczenia: - jest daleko, ale chcę grać i skoro Skra daje mi szansę to się nie zastanawiam, odległość od domu nie ma większego znaczenia, byłem już wcześniej na wypożyczeniu w Tychach – podkreśla.

Nowy nabytek Skry jest już także obyty z grą na sztucznej murawie i nie będzie miał problemów z adaptacją do boiska Skry: - W grupach młodzieżowych sporo na sztucznych nawierzchniach grałem i trenowałem. Pewnie, że wolałbym grać na naturalnej trawie, ale boiska się nie wybiera.

Spytany o pierwsze wrażenia ze Skry 20-latek mówi: - Pozytywne, a ja skupiam się na pracy. Przygotowujemy się solidnie, zobaczymy jak to będzie wyglądało w meczach o punkty. To dla mnie ostatnie pół roku w roli młodzieżowca i dobrzy byłoby ten czas solidnie wykorzystać.

Paweł Kaczmarczyk na 90minut.pl