Na boisku w Lelowie wygrywamy z Polonią
I Zespół | 30 stycznia 2019

Nasza II-ligowa drużyna rozegrała w środę sparingowy mecz z Polonią Poraj. Po bramce Krzysztofa Napory zwyciężyła 1:0.

Pojedynek odbył się nie na naszym stadionie, jak wcześniej informowaliśmy, a na sztucznej murawie w Lelowie. Polonia, która występuje w IV lidze okazała się wymagającym rywalem, ale to nasz zespół przeważał i zasłużył na wyższe zwycięstwo. Wśród skrzaków ponownie zagrał testowany młodzieżowiec  - Rafał Kaczmarczyk (ostatnio w Wigrach Suwałki). W składzie pojawił się także Marcin Maćkowiak.

Drużyny zagrały na dobrze przygotowanym, wolnym od śniegu i lodu boisku. W pierwszej połowie bramki nie padły. Po przerwie, w 65. minucie Michał Kieca odebrał piłkę obrońcy rywali, wprowadził ją w pole karne, a Krzysztof Napora wykończył akcję młodego pomocnika celnym strzałem. Więcej goli nie padło i mecz zakończył się skromnym zwycięstwem skrzaków.

- To my w tym meczu dominowaliśmy, Poraj ograniczał się do kontrataków. Wynik pewno mógł być bardziej okazały, ale nie wykorzystaliśmy kilku okazji – komentuje Jacek Rokosa, asystent Pawła Ściebury. – Ważne jest to, że mogliśmy w końcu rozegrać mecz  na normalnym, dobrze przygotowanym boisku. Wcześniej  graliśmy na śniegu, albo na lodzie, murawa była mega twarda, co utrudniało zawodnikom realizowanie założeń taktycznych.

Nasza drużyna ma już za sobą cztery sparingi. Wcześniej wygrała 6:3 z Hutnikiem Kraków, przegrała 1:2 z Wartą Działoszyn i bezbramkowo zremisowała z beniaminkiem Agropolem Głuszyna. Już w sobotę 2 lutego kolejne testy. Tym razem na Lorecie zagramy z IV-ligowym RKS-em Radomsko (początek o godz. 11) i Górnikiem II Zabrze (godz. 13).

Skra Częstochowa – Polonia Poraj 1:0 (0:0)

Bramka:

1:0 Napora (65.)

I połowa: Biegański - Gerega, Błaszkiewicz, Holik, Kaczmarczyk (30. Marek), Olejnik, Rogala, Zalewski, Niedbała, Tomczyk, Nowak

II połowa: Kowalczyk: - Obuchowski, Poprawa, Mastalerz, Skowron, Marek (60. Kieca), Kowalczyk, Musiał, Maćkowiak, Napora, Siwek