W sobotę kolejny mecz kontrolny
I Zespół | 25 stycznia 2019

Z Agroplonem Głuszyna zagrają nasi piłkarze w kolejnym meczu w ramach przygotowań do wiosennej rundy rozgrywek w II lidze.

Mecz z Agroplonem odbędzie się w Kluczborku. Rywal to III-ligowiec. W grupie trzeciej (tej w której grała Skra) zajmuje miejsce w strefie spadkowej.

Nasz zespół ma za sobą dwa mecze sparingowe – pokonał Hutnika Kraków 6:3 i przegrał w środę na „Lorecie” z Wartą Działoszyn 1:2. Na razie trener Paweł Ściebura daje pograć wszystkim zawodnikom z szerokiej kadry, w tym klubowym juniorom, w efekcie w każdym z dotychczasowych spotkań grało ponad dwudziestu zawodników.

Podobnie będzie także w Kluczborku, a prawdopodobnie do zespołu dołączy także Paweł Kaczmarczyk. To 21-letni ofensywny pomocnik, który ostatni rok spędził w Wigrach Suwałki gdzie był wypożyczony z Jagielloni Białystok. Kaczmarczyk wiosną będzie jeszcze młodzieżowcem, a po odejściu Maciej Buławskiego Skra sprawdza graczy z takim statusem. W przyszłym tygodniu treningi z naszym zespołem rozpocznie także 19-letni Marcin Maćkowiak z Lecha II Poznań.