Sparingowa porażka z Wartą
I Zespół | 23 stycznia 2019

Nasi seniorzy przegrali w  środowy wieczór z IV-ligowcem z Działoszyna.

To był drugi sparing Skry. W pierwszym wygrała w Krakowie z Hutnikiem 6:3, ale w środowy wieczór nasi piłkarze nie byli tak skuteczni. Mimo kilku sytuacji zdołali tylko raz pokonać bramkarza rywali i skończyło się na porażce 1:2.

Goście objęli prowadzenie w 10 min, wykorzystują błąd naszej drużyny przy wyprowadzaniu piłki. Potem Skra przeważała, ale do przerwy nie zdołała strzelić bramki.

Drugiego gola zdobyli za to na początku II połowy piłkarze Warty, znów Skra nie najlepiej spisała się w obronie.  W kolejnych minutach Skra była znacznie częściej w posiadaniu piłki, ale goście bronili się dość skutecznie. Wreszcie w 56. min Sebastian Rogala uderzył mocna z 20 metrów i piłka wpadła pod poprzeczkę.

W kolejnych minutach dobre sytuacje mieli Damian Nowak i Sebastian Rogala. Ten pierwszy będąc sam przed bramkarzem próbował go przelobować, ale zrobił to niedokładnie.

W środę w bramce Skry zagrało dwóch bramkarzy - Mikłaj Biegański i Artu Kowalczyk. - Nie ma sensu, żeby bramkarze grali po 20 minut - tłumaczy trener Grzegorz Świtała. - W sobotę w sparingu wystąpią Łukasz Krzczuk i Mateusz Kos.

W sobotę Skra zagra w Kluczborku z liderem trzeciej grupy III ligi - Agroplonem Głuszyna.

Skra – Warta Działoszyn 1:2 (0:1)

Skra: Biegański – Gerega, Błaszkiewicz, Poprawa, Tomczyk – Kobusiński, Zalewski, Olejnik, Marek (Kiece 30-60 min) – Nocoń – Siwek. II połowa: Kowalczyk – Skowron, Mastalerz, Holik, Obuchowski – Napora, Rogala, (68. Gołębiewski) Musiał, Kowalczyk, Kieca (60. Niedbała), Nowak.