Wojciech Jurek odchodzi ze Skry. „Szukam nowych wyzwań”
I Zespół | 15 grudnia 2018

Tak jak już sygnalizowaliśmy Wojciech Jurek rozwiązał kontrakt ze Skrą.

24-letni prawy obrońca trafił do Skry przed sezonem ze Stali Brzeg. Umowa obowiązywała do czerwca 2019, ale zawodnik poprosił o jej rozwiązanie. Obie strony doszły do porozumienie i Wojciech nie jest już piłkarzem Skry.

Skąd taka decyzja, sportowo była to dla Ciebie udana runda – pytamy zawodnika. - Postanowiłem poszukać nowych wyzwań –odpowiada. - Jest opcja gry w I lidze, być może wyjazdu za granicę - tłumaczy.

Na pytanie jak będzie wspominał pobyt w Częstochowie mówi: - Dobrze. Zagrałem niemal komplet spotkań, znów miałem okazję pokazać się na szczeblu centralnym, zespół wywalczył dobrą pozycję. Sportowo nie mogę narzekać, dobrze współpracowało się także z chłopakami i sztabem szkoleniowym.

Wojtek Jurek rozegrał w Skrze 19 meczów, z  tego 17 w pełnym wymiarze czasowym, w sumie 1582 minuty (jesienią więcej zagrali tylko Kamil Zalewski, Adam Olejnik i Krzysztof Napora).

- Co mogę powiedzieć? To jego decyzja, życzyłem mu powodzenia – komentuje wiceprezes Piotr Wierzbicki.

Odejście podstawowego piłkarza to zawsze problem, ale – na szczęście - w przypadku prawej obrony nasz sztab szkoleniowy ma kilka rozwiązań. Przede wszystkim wrócił do zdrowia Konrad Gerega, który zagrał już nawet jeden mecz w II lidze, inną opcją jest Bartosz Skowron, który może grać na prawej i lewej obronie, po kontuzji do pełnił sił powraca także Piotr Mastalerz.

Wojciech Jurek to drugi po Łukasz Hanzelu zawodnik, który odchodzi ze Skry po zakończeniu rundy.