Wymarzony koniec roku! Skra ograła GKS Bełchatów
I Zespół | 1 grudnia 2018

Konsekwencja z jaką Skra realizują swój cel jest imponująca. Nasz zespół w sobotę odniósł ósme zwycięstwo w II lidze, oczywiście 1:0!

Skra do meczu z silnym GKS-em przystąpiła bez swojego najlepszego strzelca – Damiana Nowaka, nie było także na boisku Oktawiana Obuchowskiego (obaj pauzowali za żółte kartki). Szanse gry otrzymali Sebastian Siwek i debiutujący w Skrze Bartosz Skowron.

Nasz zespół od początku konsekwentnie grał tak jak w poprzednich spotkaniach oddając rywalom „pole” i czekając na swoją okazję do zaatakowania.  Gra toczyła się głównie w środku pola. W pierwszej połowie, z naszej strony dwa strzały oddał Piotr Nocoń, u rywali groźnie uderzał dobrze znany w Częstochowie Patryk Mularczyk.

Także po przerwie dużo było walki, a obaj bramkarze bardzo rzadko mieli okazję do kontaktów z piłką.  Skra była jednak cierpliwa, spokojnie rozgrywała swoje akcje, wreszcie w 78. min nasi zawodnicy przejęli piłkę na prawym skrzydle, Krzysztof Napora mimo asysty obrońców zdołał dośrodkować, a na linii pola bramkowego Piotr Nocoń wyprzedził stoperów i skierował piłkę do siatki.

fotogaleria z meczu - foto Arek Rek - ZOBACZ

Goście odpowiedzieli dwoma groźnymi strzałami głową, a ze strony Skry ponownie uderzał „Nocek”. Piotr był zresztą najgroźniejszym dla rywali zawodnikiem Skry, w 87. min znów kopnął mocno i celnie, ale bramkarz złapał piłkę.

W ostatnich minutach GKS atakował, ale Skra – tak jak w poprzednich meczach – broniła się dość spokojnie i pewnie „dowiozła” jednobramkowe zwycięstwo do ostatniego gwizdka.

Kończymy rok z dorobkiem 28 punktów, w połowie tabeli! Kto by przypuszczał jeszcze kilka tygodni temu!!!

Skra – GKS Bełchatów 1:0 (0:0)

Bramka:

Nocoń (78.) asysta Napora

Skra:

Krzczuk – Jurek, Błaszkiewicz, Holik, Skowron – Napora, Olejnik, Zalewski, Kieca - Nocoń, Siwek (68. Buławski)

GKS:

Lernacik – Sierczyński, Michalski ż, Magiera,  Grzelak,  Mularczyk,  Czajkowski (83' Zdybowicz), Bartosik, Ryszka, Thiakane,  Biel (90' Tylec)

...

Komplet wyników - 2 Liga Tabele - 2 liga Zawodnicy KS Skra - statystyki Raport z meczu