Mamy siódme zwycięstwo w II lidze. Ruch pokonany!
I Zespół | 24 listopada 2018

Po dobrym, pełnym emocji spotkaniu wygrywamy 1:0 z Ruchem. W ten sposób rewanżujemy się chorzowianom za porażkę z pierwszej rundy.

Pojedynek sąsiadów z tabeli miał ogromne znaczenie dla oby zespołów. Skra w przypadku wygranej przeskoczyłaby rywali i wykonała kolejny krok w kierunku utrzymania. I dopięła swego. Po golu Piotra Noconia z 70. minuty zwyciężyła 1:0 i zdobyła trzy punkty.

Początek meczu mógł się podobać. Bardziej licznej grupie kibiców Ruchu, bo to chorzowianie mieli więcej z gry i stworzyli dwie naprawdę groźne sytuacje. My odpowiedzieliśmy dwoma składnymi akcjami, których, niestety, nie udało się zakończyć strzałami. W 16. minucie lewą nogą uderzył będący w polu karnym Piotr Nocoń, ale trafił w plecy rywala.

W kolejnych minutach gra obu zespołów mogła się podobać. Na boisku działo się naprawdę dużo. Skrzacy, którzy rozpoczęli mecz trochę bojaźliwie z każdą akcją grali odważniej. W 19. minucie świetne podanie otrzymał Krzysztof Napora. Przyjął piłkę na klatkę piersiową, strzelił, ale bramkarz gości popisał się piękną obroną.

Ruch odpowiedział dosłownie kilka chwil później ładnym uderzeniem Michała Walskiego. Na szczęście Łukasz Krzczuk, który świetnie bronił we wcześniejszych meczach potwierdził, że znajduje się w znakomitej dyspozycji.

fotogaleria z meczu : Skra - Ruch _ foto Arek Rek - ZOBACZ

W kolejnych minutach strzałów z dystansu próbowali zawodnicy obu zespołów (z naszej strony Piotr Nocoń), ale gole nie padały. W 35. chorzowianie mieli wymarzoną okazję. Sędzia podyktował jedenastkę za zagranie ręką blokującemu strzał Oktawianowi Obuchowskiemu (mimo, że stał tyłem zobaczył jeszcze żółtą kartkę!). Do piłki podszedł Tomasz Podgórski, strzelił mocno, ale w słupek i wciąż było 0:0. W 44. efektowną przewrotką uderzył Piotr Giel (minimalnie nad poprzeczką), a tuż przed zakończeniem pierwszej połowy Krzysztof Napora minął się z piłkę będąc w idealnej sytuacji.

W doliczonym czasie gry, tuż przed linią pola karnego faulowany był Piotr Nocoń. Uderzał Damian Nowak i bardzo dobra pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli skrzacy. Naprawdę niewiele brakowało, aby Piotr Nocoń i Damian Nowak doszli do bardzo dobrych sytuacji strzeleckich. Goście nie pozostawali dłużni, parli do przodu i szukali okazji do zdobycia gola. Prowadzony w szybkim tempie pojedynek cały czas mógł się podobać. Mimo, że bramek wciąż nie było, którzy wybrali się na „Loretę” mogli był usatysfakcjonowani.

W 70. minucie tuż przy linii końcowej boiska Krzysztof Napora odebrał piłkę rywalowi, dograł do wbiegającego w pole karne Piotra Noconia, który strzelił nie do obrony. Było 1:0, a na trybunie zajmowanej przez naszych kibiców euforia.

W końcówce spotkania działo się naprawdę dużo. Chorzowianie, choć już wyraźnie zmęczeni do końca walczyli o wyrównującą bramkę, a nasza drużyna szukała szansy na kontrę i „dobicie” przeciwka. Wynik nie uległ już zmianie. Skra odniosła siódme zwycięstwo w II lidze. Po 20 kolejkach ma na koncie 25 punktów.

Skra Częstochowa - Ruch Chorzów 1:0 (0:0)

Bramka:

Nocoń (70.), asysta Napora

Skra Częstochowa:

Krzczuk – Jurek, Holik, Błaszkiewicz, Obuchowski (Ż) – Napora, Zalewski (90. Ogłaza), Olejnik, Kieca (87. Buławski), Nocoń (Ż), Nowak (Ż)

Ruch Chorzów:

Lech – Podgórski, Obst, Duriska, Miagkow (76. Kędziora Ż)– Kowalski (60. Mandrysz), Urbańczyk, Walski (Ż), Wdowik, Giel (Ż), Balicki (64. Bogusz)

...

Komplet wyników - 2 Liga Tabele - 2 liga Zawodnicy KS Skra - statystyki Raport z meczu