W sobotę gramy z Ruchem Chorzów. Czas na rewanż
I Zespół | 22 listopada 2018

Ruch Chorzów, piłkarska potęga sprzed lat, 14-krotny mistrz Polski przyjedzie w sobotę do Częstochowy na mecz ze Skrą o II-ligowe punkty. To będzie kolejne, wyjątkowe wydarzenie w historii naszego klubu.

To będzie rewanż za pojedynek trzeciej kolejki, który zakończył się bolesną dla Skry porażką – 0:4. Gospodarze zagrali bardzo dobrze w ofensywnie i rozbili naszą drużynę. Wysoka porażka bolała tym bardziej, że wcześniej skrzacy zagrali dwa niezłe mecze przeciwko Radomiakowi Radom i Górnikowi Łęczna. Ruch, który także miał na koncie dwie porażki odbił sobie wcześniejsze niepowodzenia, a tydzień później poniósł klęskę (porażka 1:5) w Łęcznej. Potem grał w kratkę. W piętnastu meczach zdobył 21 punktów i dziś zajmuje 10 miejsce w tabeli. Tuż nad naszą drużyna, która ma 2 punkty mniej.

Ruch swoją postawą nie zachwycał, co chyba nie jest wielką niespodzianką. Prowadzona najpierw przez Dariusza Fornalaka, a od 1 listopada Marka Wleciałkowskiego drużyna (obaj trenerzy to byli piłkarze Niebieskich) po spadku z I ligi została gruntownie przebudowana. Fanatyczni kibice liczyli, że będzie walczyła o powrót na zaplecze ekstraklasy, mocno się zawiedli, ale nie odwrócili się od zespołu. Na stadionie przy ul. Cichej regularnie zasiada około 4 tysięcy widzów, kibice jeżdżą za Ruchem również na wyjazdy. W sobotę będą swoich wspierać także na „Lorecie”.

W bilansie chorzowian najbardziej rzuca się w oczy wyjątkowo kiepska postawa na boiskach rywali. Z 9 meczów Ruch wygrał tylko jeden (3:0 w Katowicach z Rozwojem), trzy zremisował i doznał pięciu porażek. Tutaj gorsza jest tylko przedostatnia w tabeli Siarka Tarnobrzeg.

Gdyby nie dobre występy w roli gospodarza Ruch byłby dziś w strefie spadkowej. Jest jednak dziesiąty, a nad piętnastym Rozwojem ma 6 punktów przewagi. Ta przewaga może zmaleć o ile skrzacy staną w sobotę na wysokości zadania i zrewanżują się niebieskim za porażkę z początku sierpnia. Wydaje się, że jest na to spora szansa. Nasi piłkarze mają za sobą udaną serię: pięć meczów bez porażki, 11 zdobytych punktów – ten bilans zobowiązuje.

Zapraszamy na Loretę. Początek sobotniego spotkania o godz. 13.