Damian Nowak wraca do treningów. Na Siarkę będzie gotowy
I Zespół | 31 października 2018

Najlepszy strzelec naszej II-ligowej drużyny Damian Nowak doznał kontuzji podczas wyjazdowego meczu z Pogonią Siedlce. - Na szczęście nic poważnego się nie stało. W środę wracam do treningów – mówi „Nowy”.

Damian Nowak ucierpiał w starciu już na początku pierwszej połowy.

- Dostałem z całej siły w kostkę, w okolice Achillesa. Dograłem do końca połówkę, ale gdy w przerwie zdjąłem buta, nie mogłem stanąć na nogę – relacjonuje Damian. - Najważniejsze, że problem szybko minął. Odpocząłem przez weekend, w poniedziałek zrobiłem wolne i jest zdecydowanie lepiej. Od środy będę normalnie trenował i przygotowywał się do sobotniego meczu z Siarką.

Pojedynek w Siedlcach udało się wygrać i nasza drużyna opuściła strefę spadkową.

- Można powiedzieć, że w końcu udało się przesunąć wyżej i mam nadzieję, że do strefy spadkowej już nie wrócimy – dodaje Damian. - Mamy pięć kolejnych meczów u siebie i musimy w nich zdobyć jak najwięcej punktów. Po to, aby móc z chłodną głową pracować w zimie, w okresie przygotowawczym. To by nam bardzo pomogło. Morale byłoby inne, gdybyśmy wygrali chociaż trzy mecze.

Damian w dotychczasowych spotkaniach zdobył sześć goli. Ze swojej postawy jest zadowolony, chociaż przyznaje, że na pewno mogło być lepiej. – Niestety, kilku sytuacji nie zdołałem wykorzystać, ale generalnie nie jest źle. Wiadomo, że ja jestem od strzelania. Dlatego liczę, że jesienią poprawię jeszcze swój dorobek. Gdyby wpadły ze trzy, cztery bramki byłoby super – podsumowuje nasz 26-letni napastnik.