W sobotę gramy w Siedlcach. Z nieobliczalną Pogonią
I Zespół | 25 października 2018

Ostatni wyjazdowy mecz tej jesieni rozegra w sobotę nasza II-ligowa drużyna. W Siedlcach zmierzy się z sąsiadem z tabeli – Pogonią, która wywalczyła dotychczas tylko jeden punkt więcej.

W związku z tym, że jesienią rozegrane zostaną cztery kolejki z rundy wiosennej, II-ligowcy jeszcze sześć razy wybiegną na boiska. Skrzacy którzy rozpoczęli sezon od serii wyjazdów, oprócz meczu w Siedlcach, czeka pięć występów na Lorecie. Na zakończenie pierwszej rundy z Siarką Tarnobrzeg, a potem już rewanże z Radomiakiem Radom, Górnikiem Łęczna,  Ruchem Chorzów  i GKS-em Bełchatów. Żaden z tych meczów nie będzie łatwy. Począwszy od tego w Siedlcach z 15 w tabeli Pogonią, a skończywszy na GKS-ie, który dziś zajmuje miejsce dające awans do Fortuna I Ligi.

Drużyna z Siedlec trzy sezony występowała w I lidze, a zaplecze ekstraklasy opuściła w czerwcu tego roku przegrywając baraże z Garbarnią Kraków. Jak na spadkowicza w II lidze nie spisuje się najlepiej. Z 15 dotychczasowych meczów wygrała tylko 4, wywalczyła 15 punktów i podobnie jak Skra zajmuje miejsce w strefie spadkowej. Pogoń nie zachwyca, ale potrafi zaskakiwać, zwłaszcza grając na swoim stadionie. Występując w roli gospodarza, z ośmiu meczów wygrała tylko trzy, ale potrafiła ograć 4:0 Górnika Łęcza, rozbić 7:2 Gryfa Wejherowo. Pokonała też 2:1 Siarę Tarnobrzeg, zremisowała 0:0 z trzecim obecnie w tabeli GKS-em Bełchatów. Z Widzewem przegrała, ale po zaciętym spotkaniu 0:1.

Te wyniki pokazują, że skrzaków czeka w Siedlcach trudna przeprawa. Skoro jednak nasz zespół nie zląkł się wspieranego przez 18 tysięcy kibiców Widzewa, to dlaczego miałby nie powalczyć o korzystny wynik w Siedlcach. Nasza drużyna okrzepła już w II-ligowej stawce. Przed tygodniem, w spotkaniu z Błękitnymi Stargard nie zagrała najlepiej, ale potrafiła wygrać i zdobyć 3 punkty, które w walce o utrzymanie mają nieocenioną wartość. Nie mielibyśmy nic przeciwko, aby historia powtórzyła się w spotkaniu z Pogonią. W naszej sytuacji lepiej wygrać po gorszym występie niż przegrać po dobrym, jak to miało miejsce w Łodzi. Czyż nie tak?

Początek sobotniego spotkania w Siedlcach o godz. 17.

Transmisja live - tv.com.pl - [TUTAJ}

.