W sobotę pierwszy z sześciu meczów na Lorcie. Oby zwycięski
I Zespół | 18 października 2018

Piętnasty już mecz w sezonie, ale dopiero piąty na Lorecie rozegra w sobotę nasza II-ligowa drużyna. Jej rywalem będą Błękitni Stargard.

Skrzacy okrzepli już w II-ligowych bojach. Rozgrywają oczywiście lepsze i gorsze mecze, ale generalnie zbierają pochlebne recenzje. Tak było po występie przeciwko Widzewowi Łódź, przegranym 0:2, ale po którym nasi piłkarze mogli zejść z boiska z podniesionymi głowami. Podobnie po spotkaniu w Rzeszowie (2:2), gdzie była szansa nawet na trzy punkty.

 To przykłady z ostatnich tygodni, które pokazują, że zespół wyzbył się bojaźni z początku sezonu i jest w stanie podjąć walkę z każdym z rywali. Najwyższa pora, aby te pozytywne wrażenia i opinie przekuć w punkty i możliwie najszybciej poprawić pozycję w tabeli. Bo nie da się ukryć, że ta imponująco nie wygląda.

Po 14 kolejkach skrzacy są na przedostatnim miejscu z 11 punktami. Wyprzedzają tylko Rozwój Katowice (ma 1 punkt mniej), ale co ważne do wyprzedzających ich zespołów wiele nie tracą. Dziewiąta Siarka Tarnobrzeg, która jest w środku stawki ma 7 punktów prewagi nad Skrą, a nasz sobotni rywal – 6. Starty do zespołów z tzw. bezpiecznej strefy nie są więc duże. Duże wydają się natomiast szanse na to, że w najbliższym czasie uda się je odrobić. W trzech najbliższych kolejkach nasi piłkarze zagrają z zespołami, które na pewno są w ich zasięgu. Po Błękitnych, w 16 kolejce w Siedlcach z 13 w tabeli Pogonią (15 punktów), a tydzień później na Lorecie ze wspomnianą wcześniej Siarką.

Jesienią czekają nas jeszcze emocje związane z rewanżami. Między 10 listopada a 1 grudnia rozegrane zostaną jeszcze cztery kolejki. Tutaj poprzeczka zawieszona będzie znacznie wyżej. Zagramy kolejno z Radomiakiem Radom, Górnikiem Łęczna, Ruchem Chorzów i GKS-em Bełchatów, z których najniżej sklasyfikowany jest (na 10 pozycji) Ruch. Trzeba jednak przypomnieć, że wszystkie wymienione drużyny zobaczymy na Lorecie. W sumie sześć z siedmiu meczów rozegramy u siebie i miejmy nadzieję wykorzystamy ten atut.

Na początek zmierzymy się z drużyną ze Stargardu, która w tym sezonie gra mocno w kratkę. W czterech pierwszych kolejkach wygrała dwa mecze na wyjazdach, w kolejkach 8, 9, 10, 11 nie zdobyła nawet punku, a ostatnio odniosła dwa zwycięstwa z rzędu – 3:0 z Pogonią Siedlce, 1:0 w Tarnobrzegu. W miniony weekend Błękitni mieli się zmierzyć z Radomiakiem, ale w związku z powołaniami piłkarzy z Radomia do kadry mecz został przełożony. W sobotę dobrą serię Błękitnych będzie miała okazję przerwać Skra. Licząc na zwycięstwo zapraszamy na Loretę wszystkich kibiców. Początek spotkania o godz. 15.30.