Ze Skowronem na Widzew - Nowy zawodnik dołączył do Skry
I Zespół | 12 października 2018

Bartosz Skowron, który trenuje ze Skrą od kilku tygodni został zatwierdzony do naszego klubu.

Bartosz ma 21 lat grywa na bocznej obronie lub jako skrajny pomocnik. Przez kilka lat grał w juniorach i rezerwach Legii Warszawa, ale ostatnio był wypożyczony do Chojniczanki Chojnice i Radomiaka. Do Skry trafił jako wolny zawodnik, kontrakt podpisano do końca czerwca 2019.

Ze Skrą trenuje już ponad miesiąc – przyszedł  na Loretańską wraz z Konradem Poprawą, ale na przeszkodzie w uprawnieniu go do grystanęły sprawy formalne. Teraz „papiery” wreszcie się zgadzają i Konrad może wesprzeć kolegów w walce o punkty.

- Trochę to było irytujące, nigdy się z czymś takim nie spotkałem, ale w Legii osoby odpowiedzialne miały na głowie inne ważne sprawy, potem kluby negocjowały warunki i trwało to za długo – mówi Bartosz i dodaje:

- Dla mnie ważne, że wreszcie jestem piłkarzem Skry. Oczywiście nie wiem kiedy będę miał okazję zagrać, o tym decyduje trener. Teraz jednak nie będę już obok tego wszystkiego co się dzieje, bo do tej pory było wiadomo, że trening i mogę iść do domu, a już samo znalezienie się w kadrze na mecz, wyjazd z drużyną, sprawia, że inaczej się pracuje.

Bartosz mieszka w Częstochowie i jak mówi jest zadowolony:

- Mamy mieszkanie z Konradem Poprawą w centrum, a Częstochowa to jednak dość duże miasto i nie mamy prawa na nic narzekać. W zespole też zostałem dobrze przyjęty, pozostaje tylko trenować i mam nadzieję grać.

Bartosz Skowron występuje na prawej obronie, ale zdarza mu się grywać i na innych pozycjach, choćby po przeciwnej stronie boiska. – Czuję się obrońcą, ale grywałem też jako skrzydłowy – mówi.

Mimo 21 lat doświadczenia i umiejętności gry pod presją mu nie brakuje: - Myślę, że po tym co przeszedłem w Legii z presją sobie radzę. Tam w każdej chwili można było stracić miejsce w kadrze, wszyscy mieli wręcz wpajane, że jedno niepowodzenie, kontuzja i „cię nie ma”. To było aż do przesady. Zdobyłem też trochę doświadczenia w Legionowie i Radomiu, grałem tam z piłkarzami znanymi z ligowych boisk. Mam nadzieję, że będę mógł to wykorzystać grając dla Skry.

Bartosz Skowron na 90 minut.pl