Wydarzenie na Lorecie. Skra gra z wiceliderem
I Zespół | 4 października 2018

W sobotę zagramy z drugą drużyną II-ligowej w tabeli Elaną Toruń, zadanie będzie bardzo trudne, ale pamiętajmy, że grając na Lorecie nasi piłkarze potrafią sprawiać niespodzianki.

Nasi piłkarze powalczą z wiceliderem o przedłużenie udanej serii, a tak naprawdę dwóch serii. W II lidze niepokonani są od czterech kolejek, a występując w roli gospodarzy punkty zdobywali w trzech dotychczasowych spotkaniach. Pokonali Rozwój Katowice i Stal Stalowa Wola, a zremisowali ROW-em Rybnik. W sumie, w sześciu ostatnich kolejkach zdobyli 11 punktów, a wszystkie jakie mają aktualnie na koncie.

Skrzacy mają za sobą udany okres. Odbudowali się po nieudanym początku sezonu i wygląda na to, że mogą być groźni dla każdego. W sobotę czeka ich jednak wyjątkowo trudny test. Elana Toruń to obok Widzewa Łódź najrówniej grająca drużyna w II lidze. Przegrała dotychczas tylko raz (w 4. kolejce 1:3 w Wejherowie z Gryfem), cztery mecze zremisowała i siedem wygrała. Przed tygodniem, w bardzo ważnym spotkaniu pokonała u siebie 2:1 Radomiaka Radom. Aktualnie ma tylko 2 punkty mniej od Widzewa, dwa więcej od trzeciej Olimpii Grudziądz i cztery od Radomiaka.

Drużyna Elany prezentowała się dotychczas bardzo korzystanie, ale na wyjazdach traciła część ze swojej wartości. Z pięciu meczów wygrała dwa (2:0 ze Zniczem Pruszków i 2:1 z Błękitnymi Stargard), a poległa 1:3 we wspomnianym Wejherowie. W szóstej kolejce tylko zremisowała (0:0) ze słabo spisującą się na początku sezonu Resovią, a potem jeszcze, w 11. kolejce podzieliła się w Tarnobrzegu ze znajdującą się w głębokim w kryzysie Siarką, tracąc przy tym dwa gole. Dwa z sześciu jakie zdała sobie wbić na wyjazdach.

Elana ma jednak solidny blok defensywny, w którym w kolejnych meczach dochodziło do niewielkich zmian. Trener torunian – Rafał Górak więcej eksperymentuje w środku pola, gdzie gra m.in. znany z występów w Rakowie Artur Lenartowski, który ma za sobą trzy sezony spędzone na boiskach ekstraklasy. To doświadczony, 30 –letni gracz, potrafiący też zdobywać gole. Jeżeli chodzi o umiejętności strzeleckie, w Elanie na pierwszy plan wybija się jednak 23-letni Filip Kozłowski, który wraz z Brazylijczykiem Leandro z Radomiaka, z 7 trafieniami jest wiceliderem klasyfikacji strzelców.

Podsumowując, Elana będzie dla naszej drużyny bardzo wymagającym przeciwnikiem. Liczymy jednak na to, że Skra zagra w sobotę przynajmniej tak dobrze jak ostatnich meczach i odbierze wiceliderowi jakieś punkty. Początek emocji na Lorecie o godz. 16. Zapraszamy!