Jest dobrze, a mogło być jeszcze lepiej
I Zespół | 1 października 2018

Dzięki serii udanych występów nasza drużyna zdecydowanie poprawiła swoją pozycję w II-ligowej tabeli. Po 12 kolejkach jest co prawda w strefie spadkowej, a przed sobą ma mecze z bardzo silnymi rywalami, ale o optymizm jest teraz zdecydowanie łatwiej niż na początku sezonu.

Skra krzepnie w II lidze, dziś nikt nie odważy się już powiedzieć, że jest chłopcem do bicia i w walce o utrzymanie soi na straconej pozycji. Nasi piłkarze w ciągu kilku ostatnich tygodni udowodnili, że potrafią grać i walczyć. Że, bez walki, punktów nikomu nie oddadzą. Tych jedenaście jakie mają na koncie wywalczyli w sześciu ostatnich meczach. Odnieśli w nich trzy zwycięstwa, dwukrotnie remisowali i doznali jednej porażki. Niepokonani są od czterech kolejek, czym nie może się pochwalić żadna z pozostałych drużyn, które są na miejscach od 11-18.

Za ostatnie występy drużynie Pawła Ściebury trzeba przyklasnąć. I dodać od razu, że przy odrobinie szczęścia ten bilans mógł być jeszcze lepszy. W sobotnim meczu w Rzeszowie skrzacy prowadzili 2:1, a wyrównującego gola stracili z rzutu karnego, w dodatku podyktowanego w kontrowersyjnej sytuacji. W zremisowanym 0:0 pojedynku z ROW-em Rybnik mieli przynajmniej kilka sytuacji do zdobycia goli. Po obu spotkaniach zawodnicy mieli niedosyt i trudno im się dziwić. Są głodni zwycięstw, chcieliby jak najszybciej opuścić strefę spadkową.

Teraz o jedno i drugie łatwo nie będzie. W dwóch najbliższych kolejkach Skra zagra bowiem z wiceliderem i liderem tabeli. W najbliższą sobotę na Lorecie z Elaną Toruń, tydzień później w Łodzi z Widzewem, który wygrywa mecz za meczem. To będzie bardzo trudny egzamin, ale trzeba wierzyć, że Skra będzie dla liderów wymagającym rywalem.

Wyniki 12 kolejki:

Resovia Rzeszów - Skra Częstochowa 2:2