Paweł Ściebura po meczu z Resovią: Szkoda tych punktów
I Zespół | 29 września 2018

Nie wolno mi oceniać pracy sędziów i tego nie zrobię, ale nie wiem za co podyktowano przeciw nam w Rzeszowie rzut karny – mówi trener Skry Paweł Ściebura.

Mecz w Rzeszowie był trudny, nasz zespół obejrzał aż pięć żółtych kartek (efekt jest taki, że Piotr Nocoń i Krzysztof Napora będą musieli pauzować za tydzień w spotkaniu z Elaną Toruń), podyktowano też przeciw nam rzut karny.

- Ja oceniać pracy sędziów nie mogę i tego nie robę, ale nie wiem za co jakie przewinienie była ta jedenastka, nawet piłkarze Resovii byli zaskoczeni gwizdkiem sędziego – mówi Paweł Ściebura.

Nasz szkoleniowiec spytany o  ocenę remisu mówi:

- Biorą pod uwagę przebieg meczu to myśmy dzisiaj stracili dwa punkty, bo byliśmy piłkarsko lepszym zespołem. Prowadziliśmy 2:1, wydawało się, że możemy strzelić trzecią bramkę i niestety, karny przesądził o wyniku  - dodaje trener.

Na pytanie czy po stracie gola w 8 minucie nie przypomniały mu się najgorsze chwile z początku sezonu nasz trener odpowiada: - Nie. Bo my już jesteśmy innym, lepszym zespołem. Wiedzieliśmy co mamy robić i graliśmy swoje. Zespół jest dobrze dysponowany co pokazują nie tylko mecze i treningi, ale także wyniki testów i badań.

Paweł Ściebura przyznaje, że trzy punkty bardzo by się przydały bo pozwoliłby się wyrwać ze strefy spadkowej: - Odrobilibyśmy straty, m.in. do Resovii, szkoda, że się tak nie stało bo po prostu na to zasłużyliśmy. Ten jeden punkt też oczywiście trzeba docenić, bo zdobyliśmy go na trudnym terenie. W Rzeszowie punkty traciło już wiele drużyn i to nie tylko te z dołu tabeli.

Przed Skrą teraz dwa bardzo trudne spotkania z Elaną Toruń w Częstochowie i wyjazdowe do Łodzi:

- Elana nie przegrała od dziewięciu meczów, a mecz z Widzew to coś na co wszyscy czekają – mówi Paweł Ściebura. – Rywale są bardzo silni, ale będziemy walczyć o jak najlepsze wyniki. Jak mówiłem, zespół jest w dobrej dyspozycji i chcemy zdobywać kolejne punkty.

Konferencja prasowa po spotkaniu Resovia Rzeszów - Skra Częstochowa: