Kolejny remis Skry. Resovia – Skra 2:2
I Zespół | 29 września 2018

Po remisie u siebie z ROW-em Rybnik, Skra zremisowała także w Rzeszowie z Resovią 2:2. Punkt cieszy, ale gdy prowadzi się 2:1 i traci bramkę po rzucie karnym pozostaje mały niedosyt… .

Gdy już w ósmej minucie meczu w Rzeszowie Skra straciła gola wydawało się, że wraca najgorsze z pierwszych siedmiu meczów tego sezonu gdy szybko tracone bramki zupełnie rozbijały grę naszego zespołu. W Rzeszowie potwierdziło się jednak, że Skra wiele się od początku sezonu nauczyła.

W 8. minucie meczu do dośrodkowanie z rzutu rożnego, w polu karnym Skry wyskoczył mierzący 194 centymetry Sebastian Zalepa i skierował piłkę do siatki.  Nasi piłkarze nie załamali się jednak utratą gola, a przejęli inicjatywę.

Już w chwilę późnij Krzysztof Napora dośrodkował z narożnika boiska, a zamieszanie pod bramką Banka skończyło się wybiciem piłki poza linię końcową.

W 15. min mogło być 1:1, bo Dawid Niedbała znalazł się w sytuacji sam na sam z Bankiem. Dawid ograł obrońcę, wpadł w pole karne Resovii, ale fatalnie spudłował.

Resovia cofnęła się głęboko i broniła przed własnym polem karnym. Skrzacy cierpliwie próbowali rozbić szyki obronne rywali. Blisko szczęścia był Damian Nowak, który strzelał z pola karnego, ale piłka poleciała przy lewym słupku bramki.

Wreszcie w 44. min Oktawian Obuchowski dośrodkował z rzutu wolnego z ponad 40 metrów, najwyżej wyskoczył Mariusz Holik i piłka uderzona głową wpadła do siatki.

Druga połowa zaczęła się doskonale dla Skry. W 48. min odbita piłka trafiła w polu karnym do Damiana Nowaka, który obrócił się spokojnie i z najbliższej odległości pokonał bramkarza.

Rzeszowianie dążyli do wyrównania próbując wykorzystać wzrost Zalepy. Trzeba przyznać, że zawodnik Resovii był groźny dla Skra: w 51. min, główkował tuż obok bramki Łukasza Krzczuka.

Gdy wydawało się, że nasz zespół panuje nad wydarzeniami na boisku, w 72. min sędzia odgwizdał faul Oktawiana Obuchowskiego na Zalepie i podyktował jedenastkę, którą Resovia zamieniła na bramkę.

Skra próbowała atakować, w 80. Nowak główkował tuż nad poprzeczką, w ostatniej akcji z woleja minimalnie niecelnie uderzał Piotr Nocoń, ale skończyło się na remisie.

Resovia – Skra 2:2 (1:1)

Bramki: 8. Zalepa, 44. Holik (asysta Obuchowski), 48. Nowak, 72. Straszkewicz (karny)

Resovia:

Banek – Antonik (88. Feret), Mikulec, Frankiewicz, Domoń, Ogrodnik (54. Hass), Makowski (54. Adamski), Kaliniec Ż, Kmiotek Ż, Pyrdek (68. Straszkewycz), Zalepa

Skra Częstochowa:

Krzczuk – Jurek Ż, Błaszkiewicz Ż, Holik, Obuchowski Ż – Napora Ż, Olejnik,  Zalewski Ż, Niedbała (68. Buławski), Kieca (69. Nocoń), Nowak (90. Siwek).

Komplet wyników - 2 Liga Tabele - 2 liga Zawodnicy KS Skra - statystyki Raport z meczu

Gole z meczu Resovia - Skra :