Przed meczem z Resovią. W Rzeszowie przedłużyć dobrą passę…
I Zespół | 27 września 2018

Na dwunasty już mecz o punkty w II lidze nasza drużyna wyjedzie do Rzeszowa, gdzie w sobotę zmierzy się z Resovią.

Po fatalnym początku sezonu niektórzy skreślali już skrzaków i definitywnie skazywali na spadek. Nasz zespół wyszedł jednak z zapaści. W pięciu ostatnich meczach zdobył 10 punktów, opuścił ostatnie miejsce w tabeli i ma duże szanse na opuszczenie strefy spadkowej. Skra miała na to szanse już w ostatniej kolejce. Gdyby wygrała z ROW-em Rybnik zamiast na 15 miejscu byłaby dziś na 12 z realnymi szansami na awans wyżej.  Rybniczan nie udało się jednak pokonać. Po dobrym meczu drużyny podzieliły się punktami remisując 0:0.

Część naszych piłkarzy przyjęła ten wynik z niedosytem, inni docenili to, że udało się przedłużyć dobrą passę (trzeci z rzędu mecz bez porażki). Jedno jest pewne, to co nasz zespół pokazał w ostatnich tygodniach daje powody do optymizmu. Przed najbliższym, wyjazdowym meczem w Rzeszowie również, tym bardziej, że rywal najwyższych lotów nie jest.

Resovia rozpoczęła sezon nieco lepiej od Skry. Po 11 kolejkach ma dwa punkty więcej, a w tabeli jest na 12 pozycji. Dotychczasowy bilans rzeszowian to trzy zwycięstwa, trzy remisy i pięć porażek. Dwa zwycięstwa, trzy remisy i jedna przegrana, to z kolei bilans jaki drużyna Resovii wywalczyła występując roli gospodarzy. Wielkiego wrażenia nie robi, chociaż jest znacznie lepszy o uzyskanego na wyjazdach (1-0-4).

Grając u siebie, w 10 kolejce Resovia pokonała 3:0 Siarkę Tarnobrzeg. Przed tygodniem wyjechała z Radomia z bagażem pięciu bramek. To zestawianie pokazuje, że skrzakom przyjdzie się zmierzyć z zespołem nieobliczalnym, potrafiącym zaskakiwać na plus i na minus. Jakie oblicze Resovia pokaże w sobotę?  Czy nasza drużyna będzie w stanie po raz drugi w sezonie sięgnąć po punkty na wyjeździe? Odpowiedzi na te pytania poznamy już w sobotę? Początek meczu w Rzeszowie o godz. 15.