Ważne mecze w dole tabeli
I Zespół | 21 września 2018

W 11. kolejce II ligi Skra gra z ROW-em Rybnik, ale i inne spotkania zapowiadają się ciekawie.

Mecz Skry z ROW-em (sobota, godz. 16.30) jest ważny dla układu zespołów w dole tabeli, ale równie istotny będzie wynik spotkania Olimpii Elbląg z Rozwojem Katowice.

Skra wygrywając z ROW-em ma szanse zrobić kolejny krok w górę tabeli. Wyprzedzająca nas Pogoń Siedlce gra u siebie z Widzewem i faworytem nie jest. Stal Stalowa Wola, która ma punków 11, jedzie do Bełchatowa. Inny zespół z jedenastoma punktami na koncie – Błękitni Stargard podejmuje Górnika Łęczna. Tu każdy wynik wydaje się możliwy.

Dwa zespoły z dorobkiem 12 oczek – Resovia i Gryf Wejherowo grają na wyjazdach. Rzeszowianie w Radomiu, a Gryf w Chorzowie. Spotkanie  Ruchu z Gryem odbyło się w piątkowy wieczór i zakończyło remisem 1:1. W piątek grała także Olimpia Grudziądz ze Znieczem Pruszków. Dość niespodziewanie lider stracił punkty remisując ze Zniczem 1:1.

Przy odrobinie szczęścia zwycięstwo nad rybniczanami może więc wywindować nasz zespół kilka miejsce w górę tabeli. Najważniejsze jest jednak pokonanie ROW-u. To zależy od nas, na inne wyniki wpływu nie mamy.

Ciekawe czy szanse gry w sobotnim meczu dostanie Sebastian Siwek, który trafił do Skry właśnie z Rybnika gdzie grał przez cztery sezony. Siwek na razie pełni w naszym zespole rolę zmiennika, rozegrał ledwie 145 minut, nie strzelił też bramki. Trzeba powiedzieć, że liczyliśmy, i nadal liczymy, z jego strony na więcej. Być może doczekamy się już w sobotę – bardzo często w meczach przeciwko swoim byłym drużynom piłkarze grają najlepsze mecze. Oby tak było i tym razem!