Zwycięstwo, które trudno przecenić
I Zespół | 9 września 2018

Punkty zdobyte w meczu ze Stalą Stalowa Wola mają znacznie większą wartość niż pokazuje tabela.

To tylko trzy punkty, ale ich wartość trudno przecenić. Przede wszystkim dlatego, że nie chcemy nawet wyobrażać sobie jakbyśmy dzisiaj wyglądali nie mając ich na koncie!

Może i mecz ze Stalą nie stał na bardzo wysokim poziomie, nasz zespół popełnił kilka prostych błędów, ale emocje, dramaturgia i końcowy sukces zrekompensowały wszystko. To może być – i oby było – spotkanie przełomowe. Nasza drużyna musi wreszcie uwierzyć, że może walczyć z II-ligowymi rywalami jak równy z równym, także na wyjazdach. Nasi piłkarze potrafili w sobotę strzelić trzy efektowne bramki, z tego dwie po pięknych akcjach, potrafili się podnieść przegrywając 1:2 więc zapewne stać ich by podobnie walczyć i na boiskach rywali.

Skra Częstochowa -- Stal Stalowa Wola w obiektywie - fotogaleria Arek Rek

Kolejna wartość sobotniej wygranej to „złapanie” kontaktu punktowego z drużynami spoza strefy spadkowej i opuszczenie ostatniej pozycji w tabeli. Na razie mamy  co prawda tyle samo punktów co Olimpia Elbląg i Rozwój Katowice, ale to nie my jesteśmy „czerwoną latarnią”. Poza tym od zajmujących bezpieczne miejsca Pogoni Siedlce i Resovii dzielą nas tylko trzy punkty. Trudno popadać w euforię, ale liczymy się w grze, a w kolejnych meczach mamy podstawy do optymizmu. Choćby dlatego, że będzie już w nich mógł zagrać Łukasz Hanzel, wróci ze zgrupowania Maciej Buławski, być może siły odzyska kontuzjowany Konrad Poprawa. A przecież z dobrej strony w sobotę pokazał się Michał Kieca, Sebastian Siwek przypomniał, że wie jak się gra w II lidze. Mamy prawo liczyć, że nasz zespół podbudowany wygraną ze Stalą podejmie walką o kolejne punkty już w najbliższej kolejce w Wejcherowie.

Skrót meczu Skra Częstochowa - Stal Stalowa Wola

I jeszcze jedno. Sobotni mecz pokazał, że na „Lorcie”, też możemy mieć kapitalną atmosferę i głośny doping! Może nie mamy tylu kibiców co niektóre klubu II ligi (choć jeśli tak emocjonujących meczów będzie więcej to zapewne szybko ich przybędzie), ale ci, którzy przychodzą na nasz stadion potrafią wspierać drużynę!  Dziękujemy i czekamy na więcej!

Skra Częstochowa -- Stal Stalowa Wola w obiektywie - fotogaleria Arek Rek