Po dwóch kolejkach bez punktów, a w sobotę jedziemy na Ruch…
I Zespół | 29 lipca 2018

W sobotę nasz zespół przegrał 1:2 w Łęcznej i po dwóch kolejkach jest w II lidze bez punktów. Kolejnym rywalem skrzaków będzie Ruch Chorzów.

Początek sezonu miał być trudny i taki jest. Nasi piłkarze muszą stawiać czoła silnym rywalom, w dodatku grając na wyjazdach. Przed tygodniem przegrali 0:1 z Radomiakiem. Stawili czoła drużynie, która od kilku sezonów jest w czołówce II-ligi. Przegrali po dobrym meczu i wielka szkoda, że w doliczonym czasie gry nie wykorzystali rzutu karnego. Warto dodać, że w drugiej kolejce Radomiak pewnie wygrał w Chorzowie z Ruchem i obecnie jest trzeci z kompletem punktów, za Widzewem Łódź i Olimpią Grudziądz, a przed Stalą Stalowa Wola, które również nie poniosły jeszcze start. Tuż za tą czwórką jest nasz ostatni rywal - Górnik Łęczna (4 punkty).

Skra po dwóch porażkach musiała się znaleźć w dolnej części tabeli. Jest na 14. pozycji, w gronie pięciu zespołów bez dorobku punktowego. Za plecami naszej drużyny są ROW Rybnik, Olimpia Elbląg, Resovia Rzeszów i Ruch Chorzów. Ruch, który w minionym sezonie spadł z I ligi, w II również ma problemy. W pierwszej kolejce przegrał 0:1 w Tarnobrzegu, teraz 0:2 na swoim boisku z Radomiakiem. Ale to wcale nie oznacza, że nasz najbliższy rywal będzie w tym sezonie dostarczycielem punktów. W Chorzowie zdecydowano się na gruntowną przebudowę zespołu (odeszło aż 18 zawodników). Trener Dariusz Fornalak postawił na młodzież i przekonuje, że efekty przyjdą. W Chorzowie liczą, że Ruch z każdą kolejką będzie grał lepiej. Liczą na to także kibice, których na ostatnim meczu było aż pięć tysięcy. Fani na pewno nie odwrócą się od „niebieskich”. Najbliższy mecz skrzacy rozegrają na stadionie wielkiego rywala, który przechodzi głęboki kryzys, ale atmosfera będzie wyjątkowa. Jeszcze bardziej gorąca niż w Radomiu.

Wyniki 2 kolejki:

Górnik Łęczna - Skra Częstochowa 2:1