Nadal bez punktów w II lidze. Przegrywamy 1:2 w Łęcznej
I Zespół | 28 lipca 2018

Skra przegrała drugi wyjazdowy mecz w II lidze. W Łęcznej, tak jak w Radomiu, mogła się pokusić o punkt, ale skończyło się jednobramkową porażką.

Górnik to spadkowicz z I ligi, Skra jest beniaminkiem, więc jeszcze dwa miesiące temu oba zespoły dzieliły dwie ligi. Na boisku stroną przeważającą był Górnik.

Gospodarze zdobyli pierwszą bramkę już w 17 minucie. Nasz zespół stracił piłkę na własnej połowie, po którym łęcznianie przeprowadzili koronkową akcję. Po wycofaniu piłki przed pole karne na strzał zdecydował się Sosnowski i nie dał żadnych szans Mikołajowi Biegańskiemu.

W chwilę później znów było gorąco pod naszą bramka, na szczęście Dzięgielewski zmarnował dobrą okazję dla gospodarzy.

Potem gra toczyła się głównie w środku pola, oba zespoły z trudem przedostawały się pod bramkę rywala. Wreszcie w 30 minucie Skra wykorzystała błąd bramkarze Górnika, a Damian Nowak  technicznym strzałem umieścił piłkę w siatce.

W 35 min. Mikołaj Biegański, który rozegrał dobre spotkanie uratował Skrę od utraty drugiej bramki wybijając piłkę po strzale Dzięgielewskiego. W odpowiedzi z rzutu wolnego uderzał Karola Tomczyka, ale piłka nieznacznie minęła bramkę Prusaka.

Po przewie na boisku mieliśmy dużo walki, czego efektem były żółte karki, ale znów niewiele się działo pod jedną i drugą bramką. Z czasem jednak co raz groźniej atakowali łęczynianie. Wreszcie w  77 min. Robert Pisarczuk uciekł naszym obrońcom na prawym skrzydłem i dograł piłkę na piąty metr, a Wojciechowski ze spokojem skierował piłkę do siatki.

Skra w ostatnich minutach nie była już w stanie odpowiedzieć na trafienie gospodarzy.

Górnik Łęczna – Skra Częstochowa 2:1

Bramki: Sosnowski (17), Wojciechowski (77) - Nowak (30).

Górnik: Prusak – Zagórski, Walencik, Pajnowski, Sasin (66. Pisarczuk), Tymosiak, Łuszkiewicz, Sosnowski (75. Bętkowski ż), Szysz (86. Korczakowski) – Dzięgielewski, Chrzanowski (61. Wojciechowski).

Skra: Biegański – Mastelarz (59 Jurek), Woldan, Błaszkiewicz, Tomczyk - Napora, Kowalczyk, Ogłaza ż (46 Zalewski), Olejnik, Nocoń ż, Nowak (69 Niedbała).

Sędziował: Sebastian Załęski

Widzów: 905.

Komplet wyników - 2 Liga Tabele - 2 liga Zawodnicy KS Skra - statystyki Raport z meczu

Link do transmisji: