Sparingowa porażka z Rakowem
I Zespół | 13 lipca 2018

W pierwszym z dwóch sparingów jakie nasz zespół rozegra przed rozpoczęcie rozgrywek II ligi, Skra przegrała z Rakowem 0:1.

W pierwszym meczu sparingowym, rozegranym ledwie tydzień po rozpoczęciu wspólnych przygotowań skrzakom przyszło się zmierzyć z bardzo wymagającym rywalem. Raków w piątek przed południem zmierzył się z Miedzią Legnica, ale przeciwko naszej drużynie wystał naprawdę silny skład, m.in. z Piotrem Malinowskim i Adamem Czerkasem. Ten drugi w 17 minucie zdobył gola z rzutu karnego podyktowanego za faul Adriana Błaszkiewicza. Ta bramka niejako przypieczętowała okres przewagi gospodarzy, którzy w przekroju całego meczu byli zespołem lepszym.

W pierwszej połowie nasza drużyna mogła jednak zdobyć przynajmniej jednego gola. W 25. minucie, po kontrataku sam przed bramkarzem znalazł się Oktawian Obuchowski, ale nie zdołał precyzyjnie strzelić. Kilka razy z dobrej strony pokazał się Piotr Nocoń.  W 27. minucie ograł rywali w polu karnym, ale strzelił zbyt lekko, aby zaskoczyć brakarza Rakowa.

Tuż przed przerwą skrzacy dwa razy trafiali w słupek, najpierw zawodnik testowany, a chwilę później Damian Nowak.

W przerwie trener Paweł Ściebura zmienił 10 zawodników, a 5 minut po przerwie jedenastego – Piotra Noconia. Na boisku pojawiło się dwóch testowanych graczy oraz pozyskani ostatnio Kieca i Zalewski.

Końcówka meczu toczyła się już w deszczu i nie przyniosła godnych odnotowania akcji.

W środę nasi piłkarze zagrają w Siewierzu z Przemszą, a potem już liga.

Raków – Skra 1:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Czerkas (17.,karny)

Skra: Krzczuk – Olejnik, Błaszkiewicz, Holik, Obuchowski, testowany, Kowalczyk, Ogłaza, Niedbala, Nocoń, Nowak

II połowa: Biegański – testowany, Woldan, Mastalerz, Tomczyk – Napora, Zalewski, Musiał, Marek – Nocoń (50. Kieca), testowany