Rywale już grają, Skra na razie trenuje
I Zespół | 11 lipca 2018

Nasi piłkarze pierwszy sparing rozegrają w piątek. Radomiak Radom, który będzie pierwszym rywalem Skry w II lidze ma za sobą już cztery mecze kontrolne.

O tym, że awansując Skra „wskoczyła” na zupełnie inny poziom organizacyjny i marketingowy niż w III lidze można się przekonać patrząc choćby na to z jakimi przeciwnikami mierzą się nasi rywale z II ligi. Radomiak Radom z którym zagramy pierwszy mecz – 21 lipca – zagrał np. dotąd z Legią Warszawa (0:0 i nie były to rezerwy Legii) oraz z Viitorul Constanța ulegając Rumunom 1:3.

Wcześniej radomianie wygrali z Górnikiem Łęczna 3:1 i ulegli Stali Mielec 0:1.

Radomiak, tak jak pozostałe zespoły, które w II lidze grały w poprzednich rozgrywkach trenuje już od dwóch tygodni, ale te drużyny poprzedni sezon zakończyły na początku czerwca. Skra, tak jak i pozostali beniaminkowie grała do 16 czerwca i siłą rzeczy ma inny tryb przygotowań.

Nasz zespół wspólnie trenuje od poniedziałku, pierwszy (jeden z dwóch) sparing zagra w piątek o 16.30  z Rakowem na Limanowskiego. Potem jeszcze tylko mecz z Przemszą Siewierz i już 21 lipca liga ze wspomnianym Radomiakiem.

W tej chwili w klubie jest testowanych kilku piłkarzy, którzy mogliby zastąpić m.in. Daniela Rumina. Nasz były napastnik ma z kolei za sobą pierwsze mecze kontrolne w barwach GKS-u Katowice. Daniel strzelił bramkę w wygranym sparingu z Górnikiem Zabrze 3:1 (grał połowę) zagrała także cały mecz z Sigmą Ołomuniec (0:0).