Niespełna dwa tygodnie do ligi. W piątek sparing z Rakowem
I Zespół | 9 lipca 2018

Blisko 30 zawodników wzięło udział w poniedziałkowym treningu, który rozpoczął ostatni, dwutygodniowy etap bardzo krótkich przygotowań do rozgrywek II ligi.

Nasi piłkarze nie mieli za wiele czasu na regenerację sił po trudach sezonu. Ostatni mecz o punkty w III lidze rozegrali 16 czerwca, a już 21 lipca powalczą pierwszy raz w drugiej, w Radomiu zmierzą się z Radomiakiem.  Czasu na odpoczynek było niewiele, wyjątkowo krótki jest także okres przygotowań.  Od 2 lipca zawodnicy pracowali indywidualnie, wspólnie trenują od poniedziałku.

W dzisiejszych zajęciach wzięła udział grupa blisko 30 zawodników.  Było w niej kilku testowanych graczy i dwójka nowych – Michał Kieca i Sebastian Siwek. Zabrakło pozyskanego ze Stali Brzeg Kamila Zalewskiego oraz Sławomira Ogłazy. Indywidualnie trenował natomiast Adrian Błaszkiewicz, który nabawił się drobnego urazu, a młody Sebastian Rogala w ogóle nie brał udziału w treningu z powodu skręconego stawu skokowego.

Nasi piłkarze w poniedziałek ćwiczyli z trenerem Jackiem Rokosą i rozegrali wewnętrzną gierkę. Z bramkarzami pracował Grzegorz Świtała, który dołączył niedawno do sztabu trenerskiego.

Na boisku można było w poniedziałek zobaczyć Konrada Geregę, który nie grał przez całą rundę wiosenną po zerwaniu więzadeł kolanowych.

- Rozbrat z piłką był długi, dlatego czuję niedociągnięcia w mojej grze. Najważniejsze jednak, że wróciłem, że trenuję od maja –mówi nasz 28-letni obrońca. - Ja nie miałem odpoczynku, ale jeśli chodzi o poziom chłopaki są trochę wyżej. Będę chciał to nadrobić i powalczyć o miejsce w składzie. Wierzę, że mi się uda, gdybym nie wierzył, to by mnie tutaj nie było – podkreśla Konrad.

Pierwszy test formy nasza drużyna przejdzie już w najbliższy piątek. Zmierzy się z I-ligowym Rakowem, rywal będzie więc bardzo wymagający. Spotkanie rozegrane zostanie na stadionie przy ul. Limanowskiego. Początek o godz. 16.30.