Grzegorz Świtała nowym trenerem bramkarzy
I Zespół | 27 czerwca 2018

Po tym jak Jacek Moskwa zdecydował się na transfer do Zagłębia Lubin musieliśmy szukać nowego trenera bramkarzy. I już go mamy. Do sztabu dołączył właśnie Grzegorz Świtała.

Grzegorz Świtała ma 34 lata i pochodzi z Olesna, gdzie w tamtejszym OKS-ie rozpoczynał i kończył karierę, a  grał także m.in. w Chrobrym Głogów i MKS-ie Kluczbork. W tym drugim klubie przez ponad dwa lata pracował także jako trener. W swoim trenerskim CV ma również GKS Bełchatów (I runda sezonu 2016/17).

- Nowy trener naszych bramkarzy jest młody, zdolny i na dorobku. Cieszymy się, że dołączył do naszego sztabu – mówi wiceprezes Skry Piotr Wierzbicki.

Jak Grzegorz Świtała trafił do Skry?

- Na kursie UEFA poznałem się z Pawłem Ścieburą, po odejściu Jacka Moskwy trener sobie o mnie przypomniał, porozmawiałem z działaczami, przedstawiłem swoje pomysły i doszliśmy do porozumienia -  tłumaczy nasz nowy trener. - Mieszkam w Oleśnie, pracuję w szkole jako nauczyciel. Bardzo mi pasuje, że treningi w Skrze są wieczorami, dzięki temu będę mógł wszystko pogodzić. Ja ostatnie półtora roku pracowałem jako pierwszy trener w OKS-ie Olesno. Jestem bardzo zadowolony z tego, że wracam na szczebel centralny.

Spośród skrzaków, oprócz Pawła Ściebury Grzegorz Świtała zna Kamila Kosuta, z którym przez pół roku pracował w MKS-ie Kluczbork. Na boisku, jeszcze jako bramkarz grał natomiast przeciwko Piotrowi Mastalerzowi i Sławomirowi Ogłazie.

- Bardzo się cieszę z oferty ze Skry, która w naszym, opolskim okręgu ma bardzo dobrą opinię. Wszyscy doceniają to, że od kilku sezonów była w czołówce III ligi, a teraz w pełni zasłużenie wywalczyła awans – mówi Grzegorz Świtała. - Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się sięgnąć po kolejne sukcesy. Zaczynam pracę 2 lipca, już się nie mogę doczekać.

źródło foto: mkskluczbork.futbolowo.pl

Zobacz również: