Kim zagramy w II lidze?
I Zespół | 25 czerwca 2018

Większość piłkarzy Skry z grona, które wywalczyło awans ma ważne kontrakty, kilku innych właśnie je negocjuje. Zmiany w zespole będą, ale niewielkie.

Adrian Blaszkiewicz, Konrad Gerega, Eryk Krupa, Piotr Nocoń, Damian Nowak, Oktawian Obuchowski, Adam Olejnik, Sebastian Rogala i Daniel Rumin maja obowiązujące umowy ze Skra.

W ostatnich dniach kontrakty przedłużyli Łukasz Kowalczyk, Dominik Marek, Dawid Niedbała, Sławomir Ogłaza, Alan Jaworski, Karol Tomczyk, Kacper Wierus, Adrian Musiał.

- Bliscy podpisania nowych umów są Łukasz Krzczuk, Krzysiek Napora, Piotr Mastalerz  i Mateusz Woldan, a trwają negocjacje z Kamilem Kosutem, Mikołajem Biegańskim i Mariuszem Holikiem – informuje wiceprezes Piotr Wierzbicki.

Kto ze Skry odejdzie? Na pewno Marcin Kowalski, który zadeklarował taką chęć, choć posiada jeszcze na rok ważną umowę z naszym Klubem.

Ważą sie także losy Daniela Rumina. Naszym napastnikiem zainteresowany jest GKS Katowice. – Daniel ma ważny kontrakt, ale nie będziemy go zatrzymywać wbrew jego woli – mówi Piotr Wierzbicki. – Jeśli będzie chciał odejść, a GKS zaoferuje dla niego i dla nas  warunki  godne tej klasy zawodnika to Daniel będzie mógł spróbować swoich sil w I lidze.

Działacze naszego klubu prowadzą również rozmowy z nowymi zawodnikami.  Chodzi głównie piłkarzy o statucie młodzieżowca, choć nie tylko, bo w wiek seniora właśnie weszli Oktawian Obuchowski, Daniel Rumin i Łukasz Krzczuk,  wiec tu wybór w perspektywie nadchodzącego sezonu stał sie znacznie mniejszy.