Im bliżej końca sezonu, tym mniej wiemy
I Zespół | 21 maja 2018

W tabeli trzeciej grupy III ligi sytuacja zamiast w miarę rozgrywania kolejnych meczów się wyjaśniać, staje się coraz bardziej skomplikowana.

29. kolejka, tak jak poprzednia przyniosła niespodzianki  - żaden z pięciu czołowych zespołów walczących o awans się sięgnął po trzy punkty.  

My byliśmy nieco rozczarowani remisem Skry ze Ślęzą, ale biorąc pod uwagę inne rozstrzygnięcia trzeba powiedzieć, że to dobry wynik. Prawo do narzekania mają przede wszystkim w Tarnowskich Górach. Gwarek przegrał drugi raz z rzędu, tym razem w Legnicy z Miedzią.

W Polkowicach i Brzegu chociaż dopisali sobie po punkcie biorąc pod uwagę, że grali u siebie z rywalami nieco niżej notowanymi też powodów do radości nie mają – KGHM zremisował z Pniówkiem Pawłowice 1:1, a Stal z Górnikiem II 2:2.

Sytuacja w tabeli jest o tyle ciekawa, że jeśli Gwarek w najbliższą środę pokona u siebie w zaległym meczu Falubaza (a mimo ostatnich wpadek będzie faworytem), to na czele tabeli znajdą się trzy zespoły identycznym dorobkiem punktowym: Polkowice, Skra i Gwarek będą miały po 55 punktów.

Do końca sezonu jeszcze pięć kolejek, a sytuacja w tabeli nie tylko się nie klaruje, ale wręcz staje coraz bardziej skomplikowana. O tym jak nieprzewidywalne są zespoły w naszej grupie można się przekonać tylko na podstawie dwóch ostatnich kolejek.

Stilon Gorzów tydzień temu wygrał we Wrocławiu ze Ślęzą, a w sobotę uległ u siebie 0:3 Unii Turza Śląska (Skra zagra w Turzy w najbliższą niedzielę). Stal Bielsko, która w poprzedniej kolejce wygrała 3:0 w Tarnowskich Górach, teraz przegrała na własnym stadionie 1:2 z Piastem Żmigród (którego Skra dopiero co ograła 5:0). Naprawdę trudno „być tu mądrym” i przewidzieć jakiekolwiek rezultaty. Tym większe emocje czekają nas do końca sezonu, można powiedzieć, że szykuje się prawdziwy piłkarski thriller.  

 

Wyniki 29 kolejki (za 90 minut.pl)

Lechia Dzierżoniów - Ruch Zdzieszowice 1:2

Damian Niedojad 62 - Łukasz Damrat 16, Denis Sotor 67

Stal Brzeg - Górnik II 2:2

Dominik Bronisławski 25, 65 - Krzysztof Kubica 33, Kacper Michalski 76

KS Polkowice - Pniówek Pawłowice Śląskie 1:1

Michał Bednarski 42 - Dawid Morcinek 63

Rekord Bielsko-Biała - Falubaz Zielona Góra 2:1

Dawid Ogrocki 40, Michał Bojdys 71 - Przemysław Mycan 36

Miedź II Legnica - Gwarek Tarnowskie Góry 1:0

Mateusz Zatwarnicki 43

BKS Stal Bielsko-Biała - Piast Żmigród 1:2

Kamil Bezak 32 - Mikołaj Juchacz 76, Mateusz Fedyna 85 (k)

Polonia Głubczyce - Zagłębie II Lubin  2:0

Karol Wanat 57, 73

KS Stilon Gorzów Wielkopolski - Unia Turza Śląska 0:3

Marek Gładkowski 39, Dariusz Pawlusiński 89, Dawid Hanzel 90

..

Zobacz również: