Daniel Rumin strzela jak na zawołanie
I Zespół | 7 maja 2018

Szesnaście bramek w 27 meczach to dorobek Daniela Rumina w tym sezonie. W trzeciej grupie z naszym napastnikiem może się równać tylko Maciej Firlej ze Ślęzy Wrocław.

W ostatnim meczu z Piastem Żmigród Daniel strzelił dwa gole i zaliczył dwie asysty. Dzięki temu dorobkowi znalazł się na czele klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców wśród zawodników 18 zespołów III grupy trzeciej ligi.

Daniel trafił do Skry wczesną wiosną 2017 roku – został wypożyczony z Rakowa. Już w rundzie rewanżowej sezony 2016/2017 zdobył pięć bramek. W sierpniu Skra definitywnie pozyskała Rumina z Rakowa – zawodnik podpisał dwuletni kontrakt.

fotogaleria z meczu  - autor Arek Rek - [ZOBACZ]

Daniel szybo stał się w naszej drużynie ważną postacią - jest trzecim piłkarzem Skry jeśli chodzi o ilość minut spędzonych w tym sezonie na boisku (za Mateuszem Woldanem i Krzysztofem Naporą).  Warto dodać, że do końca tej rundy nasz napastnik gra jako piłkarz młodzieżowy – urodził się w bowiem w lutym 1997 roku (w Częstochowie).

Jesienią ub. roku nasz napastnik strzelił 8 goli, wiosną dorzucił kolejne osiem, a przed nami jeszcze przecież siedem kolejek. Warto również zwrócić uwagę, że Daniel ma na koncie także 5 asyst.

Dodajmy, że pozostałe bramki dla Skry zdobywali: Dawid Niedbała 6, Krzysztof Napora i Piotr Nocoń po 4, Piotr Mastalerz 3, Mateusz Woldan i Damian Nowak po 2, Sławomir Ogłaza, Łukasz Kowalczyk, Karol Tomczyk, Marcin Kowalski po 1.

Jeśli chodzi o asysty to siedem ma na koncie Damian Nowak, po pięć Krzysztof Napora i Daniel Rumin, czterema „ostatnimi” podaniami mogą się pochwalić Piotr Nocoń i Dawid Niedbała, a trzema Łukasz Kowalczyk.

Czołówka klasyfikacji strzelców w III grupie (za 90minut.pl):

16 goli - Daniel Rumin (Skra Częstochowa), Maciej Firlej (Ślęza Wrocław)

15 goli - Dawid Jarka (Gwarek Tarnowskie Góry)

14 goli - Damian Niedojad (Lechia Dzierżoniów)

12 goli - Maciej Bancewicz (KS Polkowice), Dawid Hanzel (Unia Turza Śląska), Sławomir Musiolik (Unia Turza Śląska), Marcin Nowacki (Stal Brzeg), Mateusz Szatkowski (Pniówek Pawłowice Śląskie)

11 goli - Marcin Buryło (Lechia Dzierżoniów), Łukasz Zakrzewski (KS Stilon Gorzów Wielkopolski)

10 goli - Dominik Bronisławski (Stal Brzeg), Dominik Lasik (Górnik II Zabrze), Dawid Lipiński (Stal Brzeg)

fotogaleria z meczu  - autor Arek Rek - [ZOBACZ]