W 19 kolejce odbyły się tylko dwa mecze. Polkowice gromią rywali
I Zespół | 19 marca 2018

Z zaplanowanych na weekend dziewięciu meczów w III grupie III ligi odbyły się tylko dwa w Gorzowie Wielkopolskim i Bielsku Białej. Pozostałe zostały odwołane w związku z atakiem zimy.

W Częstochowie zaczęło sypać w piątek i już tego dnia zdecydowano, że spotkania z Rekordem Bielsko Biała nie będzie. Nowy termin to środa  18 kwietnia, godz. 18.

Z ośmiu pozostałych spotkań udało się rozegrać tylko dwa. Najbliższy rywal Skry - KGHM Zanam Polkowice, który przed tygodniem rozbił 6:0 Unię Turza Śląska, ootwierdził, że na początku rundy rewanżowej znajduje się w wysokiej dyspozycji. Polkowiczanie pokonali na wyjeździe 4:1 inny zespół z aspiracjami – Stilon Gorzów Wielkopolski i przesunęli się na czwarte miejsce w tabeli. Jeszcze niedawno mieli do Skry 9 punktów starty, dziś już tylko 3. Oczywiście trzeba pamiętać o zaległym meczu naszej drużyny, ale na dziś w tabeli sytuacja jest taka: na prowadzeniu są dwa zespoły, które w weekend nie grały: Stal Brzeg i Skra – mają po 36, trzecia Ślęza Wrocław i czwarte Polkowice o 3 punkty mniej.

Najwyraźniej odrodził się także drugi zespół, który jesienią zawodził. Ruch Zdzieszowice przed tygodniem wygrał 3:0 z Falubazem Zielona Góra, a teraz w takim samym stosunku na wjeździe z BKS-em Stalą Bielsko Biała.