Mariusz Holik: Zapowiada się ciekawa runda
I Zespół | 5 marca 2018

Mariusz Holik jest przekonany, że Skra jest gotowa na to, aby podjąć wyzwanie. - Czujemy się dobrze, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Zapowiada się ciekawa runda, dla nas i dla rywali, którzy też mają o co walczyć – mówi nasz 25-letni obrońca.

W piątek przegraliście 1:2 z Rakowem, jak twoim zdaniem wypadł ostatni sprawdzian formy?

- Przegraliśmy, ale na pewno nie było złe spotkanie. Stworzyliśmy chyba nawet więcej sytuacji stuprocentowych od rywali, ale zabrakło wykończenia.  W pierwszej połowie Raków oddał jeden strzał i przegrywaliśmy 0:1. W drugiej walczyliśmy, znowu mieliśmy okazje na bramki, ale długo nie chciało nic wpaść. Aż do 88. minuty, ale wtedy było 2:0 i skończyło się naszą porażką. W sumie był to bardzo dobry sparing, a wynik nie odzwierciedla tego co działo się na boisku.

Do pierwszego meczu zostało ledwie kilka treningów, co powiesz o dyspozycji zespołu tuż przed rozpoczęciem rundy rewanżowej?

- Czujemy się dobrze, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Na pewno jesteśmy gotowi na to żeby podjąć wyzwanie. Zapowiada się ciekawa runda, dla nas i dla rywali, którzy też mają o co walczyć.

Wiosną waszym dodatkowym atutem powinna być wyrównana, szeroka kadra. Ci, którzy jesienią mieli problemy ze zdrowiem są w pełni sił i w wysokiej dyspozycji. Ty też się do nich zaliczasz…

- To prawda. Teraz na treningach nie będziemy walczyć o miejsce w jedenastce, ale o to aby załapać się do osiemnastki. Pracujemy w komplecie, na najwyższych obrotach, co ma wpływ na jakość treningów. To  na pewno będzie procentować. O sobie mogę powiedzieć, że jestem w stu procentach przygotowany do gry. Przepracowałem pełny okres przygotowawczy z czego jestem bardzo zadowolony. Mam nadzieję, że w pierwszym meczu trener na mnie postawi, a jak będzie to się okaże.

Na początek zagracie z rezerwami Miedzi Legnica, a więc z zespołem, którego  możliwości trudno ocenić. To dobry rywal na otwarcie rundy?

- Trudno powiedzieć, rywal jak rywal, z każdym trzeba walczyć o trzy punkty. Trenerzy na pewno dokonają analizy, sparingów jakie Miedź rozgrywała zimą . Na pewno będziemy dobrze przygotowani do tego meczu.