Trener Rakowa o sparingu ze Skrą. Nasze mecze zawsze były twarde, na styku
I Zespół | 3 marca 2018

- Ten zespół zawsze mi imponował zaangażowaniem i determinacją. Widać, że chłopaki biegają, że stanowią kolektyw. Dzisiaj też pokazali na boisku swoje atuty – mówił po piątkowym sparingu Maciej Kędziorek, asystent pierwszego trenera RKS-u Raków Marka Papszuna.

Po zaciętym meczu skrzacy przegrali z Rakowem 1:2. Dla bu zespołów był to ostatni test przed ligą. Nasi piłkarze za tydzień pojadą do Legnicy na mecz z rezerwami Miedzi, Raków zmierzy się w Katowicach z GKS-em, gdzie od niedawna drugim trenerem jest Jakub Dziółka.

fotogaleria z meczu - autor arek rek - ks skra.pl

W meczu z Rakowem Skra pokazała swoje atuty i była trudnym rywalem dla I-ligowca, na co trener Maciej Kędziorek także zwracał uwagę.

- Ja niedaleko mieszkam więc w poprzedniej rundzie zdarzało mi się bywać na stadionie Skry. Ten zespół zawsze mi imponował zaangażowaniem i determinacją – mówił w rozmowie z ks-skra.pl drugi trener Rakowa. - Widać, że chłopaki biegają, że stanowią kolektyw. Grali dość ostro, zdecydowanie, byli trudnym przeciwnikiem i wysoko powiesili nam poprzeczkę. Ale myślę, że generalnie mieliśmy ten mecz pod kontrolą. Żałujemy straconej bramki, trochę głupio, w samej końcówce, po naszym błędzie. Spodziewaliśmy się trudnego meczu i taki był. Zresztą wszystkie dotychczasowe sparingi ze Skrą były podobne. Twarde, na styku – zwracał uwagę Kędziorek.

Trener Rakowa życzył skrzakom udanej wiosny i awansu. – W miarę możliwości będziemy przychodzili na mecze Skry. Mam nadzieję, że wasza drużyna osiągnie sukces. Im wyżej będzie częstochowska piłka, tym dla wszystkich lepiej – podsumował Kędziorek.

Występujący w roli kapitana Rakowa Adam Mesjasz o piątkowym sparingu mówił tak: - Skra była dla nas wymagającym rywalem. To dobry zespół, nie przez przypadek jest na pierwszym miejscu w III lidze. Radzi sobie doskonale w swojej grupie, myślę, że stać ich na awans. My dzisiaj wygraliśmy, a najważniejsze było wybieganie 90 minut na wysokim poziomie, w dobrym tempie. Za tydzień rusza III liga, my też mamy pierwszy mecz więc każdy z nas jest przygotowany do sezonu i myślę, że było to dzisiaj widać – ocenił Adam Mesjasz.